banner615

banner614

banner701

1 TON 200 KİLO HAMSİ DAĞITILDI

banner619

Akçakoca 1’inci hamsi festivali başladı. Çuhallı çarşısına kurulan ve toplamda 500 metre uzunluğuna ulaşan ızgaralar erken saatlerden itibaren yakılırken, festival kapsamında verilecek olan konser için sahne de kuruldu. Festival kapsamında 1 ton 200 kilo hamsili ekmek vatandaşlara ikram edildi.

Akçakoca 22.12.2019, 15:47 23.12.2019, 12:33
2506
banner682

 Akçakoca’da Çuhallı sahilinde 1. Hamsi Festivali yapıldı. Binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen festivalde 500 metre ızgara üzerinde 1 ton 200 kilo hamsi ızgara yapılarak vatandaşlara ikram edildi. İkramlarla birlikte Karadeniz halk oyunları sergilendi. Vatandaşlar bol bol hamsi yedi. 
 Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Akçakoca’da 18 Temmuz günü sel felaketi yaşandığını, turizm çalışmalarında bu sezon kesinti yaşandığını belirterek, Akçakoca'nın kendini toparlayarak daha güzel günlerin geleceğini söyledi.
 


Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz da 18 Temmuz'da yaşanan sel felaketinden sonra yaraların sarıldığını belirterek, Akçakoca’nın yeniden turizm potansiyeline kavuşması için 1. Hamsi Festivalini düzenlediklerini ve oldukça yüksek katılım gördüğünü ifade etti.
 


Festivali kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Meclis üyesi Şenol Yazgan şunları söyledi:”Akçakoca’da ilk defa düzenlenen Hamsi Festivalimizin hazırlıklarına başlamış durumdayız. Takriben 2 ton hamsiyi dağıtacağız, 5 bin kişiye yetecek kadar hamsi. Biz mevcut tüm belediye personeli ile Akçakoca Çuhallı Derneği ve yine Ayazlı Derneği’nin katkıları ile beraber şu an hazırlıklarımızı başlattık. İlk defa bu etkinliği düzenliyoruz. Akçakoca’da hamsinin çıktığı bu yerde ilk defa düzenleniyor. İnşallah bundan sonra devam edecek. Önemli olan böyle etkinliklerle insanların kaynaşması. Bu etkinlikler bundan sonra da devam edecek, geleneksel hale getireceğiz.”


Yorumlar (12)
tamirci 8 ay önce
ne hamsisi be sandvic wemeğin içine saymaca 6 tane hamsi koymuşlar yarım soğan bari hamsi festivali demeyin
oralı 8 ay önce
nasıl bir ton?? o kadar bekledik bize kalmadı.. ayrıca vatandaşların yayınlanacak fotoları için izin alınsa vatandaşlar olarak seviniriz. teşekkürler
Halk 8 ay önce
Hocam nedir o bahce kafenin onundeki yanndaki agaclar.hicmi bakim yapilmaz.biraz bakin .altlarini budayin yanlari budayin.nedir bu bakmsizlik..
Akcakoca park bahce mudir 8 ay önce
Baskan park bahcelerin calismamis..bahce kafenin onundeki yanindaki agaclarn alti hic budanmamiş..uyumasin calistir biraz mudurunu..
Festival 8 ay önce
Baskan baska sehirden gelen bi gazetecinolarak agaclar ozellikle BAHCE KAFENIN ONUNDEKILER BUDANMAMIS.ONLARIN ALTLARINIDA KESTIR.
Baskana tebrikler 8 ay önce
Biraz hamsi kuyrugunda sikinti vardi ama genelde güzeldi.
Baskan.. 8 ay önce
Baskan tebrikler..birdahakine alani ilerde sok marketinnoraya al.orasibdaha geniş..
vatandaş 8 ay önce
çok yazık bir ekmek içi hamsi için okadar insanı sırada bekletiyorsunuz madem uygun satın herkes alsın okadar yaşlıyı sırada bekletmenin anlamı yokki
vatandaş 8 ay önce
Bu insanlara ne yaparsan yap hep bir memnuniyetsiz hep bir bahane bulma...Yazık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
açık