banner615

banner614

banner701

26 MİLYON TL'YE MAL OLMUŞTU!

banner619

Akçakoca'da yapımı 26 milyon TL'ye mal olan ve geçtiğimiz mart ayında hizmete açılan Değirmenağzı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı, ilçede yaşanan sel felaketinde büyük zarar gördü. Parkta başlatılan onarım çalışmalarını yerinde inceleyen Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, hızlı ve etkin biçimde hareket ederek felaketin etkilerini silmeye çalıştıklarını vurguladı.

Akçakoca 21.08.2019, 09:21 21.08.2019, 18:18
2782
banner682

Sel ve heyelan afetlerinin hem kent merkezinde hem de köylerde büyük tahribata yol açtığı Akçakoca'nın yaralarının sarılması için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Kısa sürede ilçenin önemli sosyal alanlarından biri haline gelen Değirmenağzı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı da afetten büyük zarar gördü.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'ne sayılı günler kala hizmete açılan park, 26 milyon TL'ye mal olurken, sel afetinde meydana gelen hasarın giderilmesi için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Akçakoca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ile birlikte 18 Temmuz’da yaşanan sel felaketinin ardından zarar gören 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı'ndaki çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Çalışmayla ilgili bir değerlendirmede bulunan Başkan Yanmaz, belediye olarak tüm imkanlarını seferber etmeye çalıştıklarını belirterek Akçakoca hakkının yaralarını sarmaya devam edeceklerini dile getirdi. Hızlı ve etkin biçimde hareket ederek felaketin etkilerini silmeye çalıştıklarını vurgulayan Başkan Yanmaz, gerek kent merkezinde gerek mahallelerde alt ve üst yapı çalışmalarının aralıksız biçimde devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Sahada çalışmaları yerinde gözlemleyen Başkan Yanmaz, Fen İşleri Müdürlüğü personeline  kolaylıklar diledi.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner710
Yorumlar (7)
Resul İnan 12 ay önce
Park olduğu hali ile bir anıt olarak bırakılmalı ve ismi '' Oy ve Rant Uğruna Akıp Giden Cahil Toplum Paracıkları Parkı '' olarak değiştirilmeli..
yalan! 12 ay önce
bu parkın neyi 26 milyon ( evet eski parayla 26 trilyon!) edebilir? Allah kahru perişan eylesin kim ki devletin parasını çarçur ediyorsa! yazıklar olsun
turizmci 12 ay önce
sayın başkan felaket gerçeği gördürtsün artık.Dere yatağına yatırım yapma.Limanı başka yere taşıt.Limann olduğu yere plaj yaptırt.Dalga kıran yaptırt.Biraz turizm canlansın..
akçabey 12 ay önce
Başkan bırak bu dere yatağıyla uğraşmayı.bırak artık.Dalga kıran yaptır.Limanı başka yere taşı.Oraya plaj yaptır.
halk 12 ay önce
Başkan bırak dere yatağıyla uğraşmayı.Heba olan onca para.Turizm için başka şeyler yap.Bak sel geldi aldı götürtü milyonları.Dalga kıran yaptıramadı o parayla cüneyt bari sen yaptır.
Yuri 12 ay önce
Dere yatağına yatırım yapan belediye zihniyeti...
Aa 12 ay önce
Park güzeldi. Ama neresi 26 milyon ediyor anlayamıyorum. Sayıştay, Devlet Denetleme Kurulu ya da Ombdusmanlık bu ihaleleri ve satınalmaları gemişini ve geleceğini incelemeli.
20°
açık