banner615

banner614

banner701

"AKÇAKOCA'DA KALACAKSINIZ" DEMEK ÇOK MU ZOR?

banner619

Türk Kızılayı Özel Akçakoca Huzurevi binasının deprem riski gerekçesiyle yıkılması yönündeki kararın ardından yeni bina yapılana kadar İstanbul Kartal'daki huzurevine yerleştirilmesi öngörülen huzurevi sakinleri düzenledikleri yürüyüşle Kızılay Genel Müdürlüğü'nü protesto etti.

Akçakoca 19.12.2019, 16:32
1751
"AKÇAKOCA'DA KALACAKSINIZ" DEMEK ÇOK MU ZOR?
banner682
Türk Kızılayı Özel Akçakoca Huzurevi gündemden düşmüyor. Türk Kızılayı Huzurevi'nin yerine yapılacak yeni bina için çalışmalar devam ederken, Kızılay cephesinden huzurevi sakinlerinin konuklaması ile ilgili gelen açıklamalar bir süredir kentte huzurluğa neden oluyor.

Huzurevinde kalan yaşlılar, Akçakoca'dan ayrılmak istemediklerini beyan etse de yetkililerden bu talebe olumlu bir cevap gelmemesi yüzünden bu soğuk kış gününde nine ve dedeler sokağa dökülmdü.
Üzerlerinde taşıdıkları dövizlerle huzurevi önünde toplanan grup, kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra Akçakoca'da kalmak istediklerini basın yoluyla kamuoyuna duyurdu.  

Kızılay Genel Müdürlüğü tarafından "Depreme Dayanıksız" olduğu gerekçesiyle yıkımına karar verilen Akçakoca Huzurevi sakinleri, "zorunlu göç" olarak niteledikleri karara karşı çıktı.

Akçakoca'nın yaşlı konukları kendileri hakkında alınan karar gereği İstanbul Kartal'a nakledilmek istemediklerini, hayatlarının geri kalan kısmını Akçakoca'da geçirmek buraya geldiklerini beyan etti.


 
Yorumlar (3)
Adalet her gün 8 ay önce
Kızılay yönetimi isvecte hükümete yalakalık yarışına girmiş kızılayın yaşlıları bunların umrundamı kızılayın veb sitesine bakın demek istediğimi anlarsınız sağır ve dilsizlerin katip olduğu kilise papazından imam mühendisten polis gibi
Üzücü 8 ay önce
Çok üzücü bir yer bulunamaz mı bu yaşta niye üzüyoruz insanlarımızı
Makara yapiyolar 8 ay önce
Yiyip icip calip ustune milletle tasak geciyolar.
29°
açık