banner615

banner614

banner701

AKÇAKOCA’DA CEMAATLE İLK CUMA NAMAZI KILINDI

Akçakoca’da Cuma namazı öncesinde Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve belediye başkan yardımcıları cemaate seccade dağıttı.

Akçakoca 29.05.2020, 14:16 29.05.2020, 16:01
1564
banner682

Akçakoca’da koronavirüs salgını sonrasında, normalleşme takvimi kapsamında cemaatle ilk Cuma Namazı kılındı. Bilindiği gibi koronavirüs salgını tedbirleri nedeniyle 13 Mart tarihinden itibaren camilerde namaz kılmaya ara verilmişti.

Normalleşme süreci kapsamında bugün ilk kez cemaatle birlikte namaz kılınırken, Cuma Namazı öncesinde Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, belediye başkan yardımcılarıyla birlikte cemaate seccade dağıttı.

Camilerin avlularında sosyal mesafe kuralına uygun olarak belli aralıklarla cemaatin saf düzeni alması sağlandı. Namaz öncesi emniyet ve belediye ekipleri namaz kılacak vatandaşlara maske takmaları konusunda uyarılarda bulunurken, maskesi olmayan cemaate ise maske dağıtımı yaptı.

Uzun bir aradan sonra yüzlerce vatandaşın birlikte kıldığı Cuma namazı öncesinde, her bir vatandaşa seccade dağıtan Başkan Yanmaz, daha sonra cemaatle birlikte Cuma namazını eda etti.

banner710
Yorumlar (1)
muhtar 1 ay önce
kendi cebinden verdiyse ALLAH kabul etsin yoksa hoş değil bence
21°
açık