banner615

banner614

banner701

AKÇAKOCA’DA ÖRNEK UYGULAMA!

banner619

Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kent içi trafiğinde yeni bir düzenleme hayata geçirerek, otobüs duraklarının önünü sarı çizgiyle boyadı. Böylelikle durakların önüne araç girmesi yasaklandı.

Akçakoca 18.11.2019, 16:13 18.11.2019, 19:07
1850

Akçakoca’da otobüs duraklarının önüne park eden ya da bekleme yapan araçlar yüzünden trafikte yaşanan sıkıntıların önüne geçilmesi için yeni bir uygulama başlatıldı. Trafiğin yoğun olduğu yerlerde usulsüz parkların yol açtığı tıkanıklığı önlemek için sarı çizgi uygulaması hayata geçirildi.


Çalışma kapsamında Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kent içi trafiğin güvenli ve düzenli biçimde akışını sağlamak amacıyla otobüslerin yolcu almak için duraklama yaptığı yolları sarı çizgilerle ayırmaya başladı. Otobüs duraklama yerlerine başka araçların girmesi artık yasak olacak.


Yasağa uymayan araç sahiplerine para cezası kesilecek.
Otobüs duraklarının önüne sarı çizgi çizerek, yolcu alma ve indirme alanlarını belirleyen ekipler, projeyi kent genelindeki yollara yaygınlaştırma çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.
HABER:C.ÜSTÜNER

Yorumlar (4)
CAN.D 11 ay önce
CIZGIYE PARK EDENIN ARABASINI ANINDA CEKECEKSIN OKADAR
Aa 11 ay önce
Cadde girişlerine de yapılmalı. Araç park ediyorlar, caddeden gelen aracı göremiyoruz, çok riskli oluyor caddeye araç çıkışları.
TEDBİR 11 ay önce
MASKE TAKMASI ELDİVEN TAKMASI KADAR GÜZEL OLMUŞ SONUÇTA BOYA KİMYASAL
akçakocalı 11 ay önce
tabiiki çizgiyi takan olursa
20°
şiddetli yağmur