banner615

banner614

banner701

ALACAK 3 MİLYON LİRAYA DAYANDI

banner619

Abonelerinden toplam 3 milyon lira alacağı bulunan Akçakoca Belediyesi, uyarılara rağmen beklenen tahsilat gerçekleşmeyince yüklü borcu olanların sularını kesmeye başladı.

Akçakoca 19.02.2020, 14:06
7306
ALACAK 3 MİLYON LİRAYA DAYANDI
banner682
Akçakoca’da, 6 yıl sonra ilk kez borcunu ödemeyenlerin suları kesildi. Yıllardır birikmesi sonucu milyonlarca lirayı bulan su faturası alacağını tahsil etmek isteyen Akçakoca Belediyesi, su faturasını ödemeyenlerin sularını kesmeye başladı.
Su faturalarının ödenmesi için borçları birikmiş abonelere uyarı mesajları çeken belediye, mesajların yeterince dikkate alınmamasının ardından harekete geçti.
Abonelerden toplam 3 milyon lira alacağı olduğu öğrenilen Akçakoca Belediyesi, uyarılara karşılık yeterli düzeyde tahsilat yapılamayınca, birikmiş borçları olan abonelerin sularını kesme yoluna gitti.
Belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre, birikmiş su borcu olan vatandaşlara kolaylık sağlanması için, borçların yapılandırılarak taksitlere bölünmesi gibi imkanların sağlanıyor.
Su kesintisi uygulamasına başvurmanın bir diğer nedeni olarak ise vatandaşların kartlı abonelik sistemine geçme sürecinin hızlandırılması gösteriliyor.
banner710
Yorumlar (8)
Cafer 3 ay önce
Belediye Elektrik borçlarını ödesin önce kendine gelince olmaz Vatandaşa gelince olur ohhh ne ala
Duygu 3 ay önce
İyi olmuş tabii. Biz ödüyoruz ya. Ödemeyen neyine güvenir bilmem.
Kamil 3 ay önce
Hicbir şekilde bir belediye kimsenin suyunu kesemez.sadece icra yoluyla tahsil edebilir.insanlarin yaşam kaynağı olan suyu yasal olarakta kesemezler.
kızıl elma 3 ay önce
İşte Tamda Sizin gibi düşünenler yıllarca nasıl olsa yasal olarak kesemezler diyip para ödemiyorlar. Evet yasal olarak kesemezler belki ama vicdan ne olacak vicdan Hak var hak
Tamirci 3 ay önce
Eee şimdi belediye suclu öylemi sen sabah kalk lavobaya git elini yüzünü yıka bilmem nereni yıka sonra şu parası yok öyle bir dünya yok ödemezsen kessinler kardeşim
Akçakocali 3 ay önce
Yeni mi aklınıza geldi biz nasıl olsa kartlı olduğu için tıkır tıkır ödüyoruz su tahsilat yerine defalarca söyledim ben tıkır tıkır ödüyorum sayaçlı abonelerin beş altı ay borçları var gelen faturalarda bunların suyunu niye kesmiyorsunuzdiy
Serkan 4 ay önce
Vatandaşın içtiği bi şu vardı onuda kesin
Elektrik 4 ay önce
Kendilerinin 3 milyon tl elektrik borcu kesilince bas bas bağırıyolardı ama
14°
orta şiddetli yağmur