banner615

banner614

banner701

BAKIN NE GELDİ?

banner619

İnternet ve sosyal medya üzerinden yapılan alışverişlerde dikkatli olunması gerektiği Akçakocalı bir vatandaşın yaşadığı mağduriyetle bir kez daha gözler önüne serildi. Bir sitede 4 çift ayakkabının 200 liraya satıldığını görüp sipariş veren H.G. gelen paketi açınca adeta şoke oldu!

Akçakoca 12.09.2019, 11:42 12.09.2019, 18:24
5386
banner682

Uzaktan satış yöntemiyle halkı dolandıran sahtekarların ağına bu kez Akçakocalı bir vatandaş düştü. Akçakoca'da ikamet eden H.G., internet üzerinden satış yapan bir online alışveriş sitesinden sipariş verdiği ürünlerin yerine değersiz başka ürünlerin gönderilmesi karşısında şaşkınlığa uğradı.

Edinilen bilgilere göre; internet sitesinde 4 çift ayakkabının 200 liraya satıldığına yönelik ilanı gören H.G. sitenin verdiği hesap numarasına para gönderdikten sonra siparişlerin gelmesini bekledi.

Bir hafta sonra kapıya gelen posta kolisine sevinen H.G, kolinin içinden çıkan 4 çift terliği görünce sevinci kursağında kaldı.

Üstelik terliklerden 2 çiftinin tekleri de farklı model ve numarada idi.

Şaşkınlığını kısa sürede üzerinden atan H.G., söz konusu internet sitesinde yazılı olan iletişim numaralarını arayarak sorunu çözmek istediyse de telefona çıkan bir muhatap bulamadı.

İnternet alışveriş sitelerinde güvenlik unsuruna dikkat edilmesi gerektiğini kötü bir deneyimle anlayan H.G., 200 lirasını kaptırdığı dolandırıcıları adli mercilere taşımaya hazırlanıyor.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (12)
Düzceli Vatandaş 12 ay önce
4 kavanoz bal 100 TL gülüyoruz buralardan alışveriş yapanlara :))))
z raporu 12 ay önce
50 lirasını kurtarmış 4 çift terlik gelmiş
Hatice 12 ay önce
Sürekli internetten alışveriş yaparım.mağaza mağaza gezmekten iyi fakat güvenilir ve aracılığı olan sitelerden.Dahada rahat oluyor 15 gun içinde iade nile ediyorsun mesafeli sözleşme gereği.Fakat mağazadan alsan kesinlikle iade etme hakkin yok
garip 12 ay önce
Bu dolandırıcıları anlamakta zor. Maksat dolandırmaksa boş kolide yollayabilirdi. Alakasız olsa bile değeri olan şeyler yollamış.
Burhan calıskan 12 ay önce
Bunlara nedesem az Bende bu sitenin birinden Aracıma Kamera siparisi verdim Kamera herinê 2 litrelik neoldugu belliolmayan sıvı gonderdiler.Malesef telfonlarada cıkmıyorlar.Jandarmaya bildirdim. Fakat bir sonuc cıkmadı 219 tl. Elde var sıf
Düzceli Vatandaş 12 ay önce
N11Hepsi buradaGitti gidiyor Ali express Asla sorun çıkmaz
Sozubuyuk 12 ay önce
Bilincli olmak gerek internetten alis veris gayet makul kullanilabilir ama guvenilir sitelerden alsan boyle sorun olmaz duzce dede var boyle soyguncular 2 katina satanlar
VATANDAŞ 12 ay önce
O SOSYAL MEDYADA FIRSAT GİBİ GÖRÜNEN KAMPANYALARIN HEPSİ YALAN. ARACI FİRMA OLMAYAN SİTELERDEN ALIŞVERİŞ YAPMAK GÜVENLİ DEĞİLDİR. KARŞINDAKİ KİM BİLMİYORSUN ÇÜNKÜ.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
kapalı