banner615

banner614

banner701

BAŞKAN: BATMAKTAN BÖYLE KURTARABİLİRİZ

banner619

Akçakoca Belediye Meclisi'nin şubat ayı son birleşiminde Akçakoca Belediyesi kendi şirketi olan Abitaş'ın sermayesinin arttırılmasını istedi. CHP’li üyesi Özgür Seçkin zarar eden bir şirketin sermayesini arttırmanın ne kadar doğru olduğunu sorgulayınca söz alan Belediye Başkanı Okan Yanmaz, "Bu tür şirketlerin sermayesini arttırarak batmaktan kurtarabiliriz." dedi. Oy çokluğuyla meclisten geçen kararla, Abitaş firmasının 240 bin lira olan sermayesi 2 milyon 200 bin liraya yükseltildi.

Akçakoca 07.02.2020, 11:56 07.02.2020, 15:16
991
banner682
Akçakoca Belediyesi’nin iktisadi iştiraki olan Abitaş Ulaşım, Nakliye, İnşaat, Taahhüt, Sanayi ve Tic. Ltd. Şti’nin sermayesi, Belediye Meclisi’nin şubat ayı oturumunda alınan bir kararla 10 misli arttırıldı.Alınan karar öncesinde, Belediye Başkanı Okan Yanmaz, sermaye artırımına neden ihtiyaç duyulduğunu açıkladı.

Belediye Meclisi’nin CHP’li Üyesi Özgür Seçkin ise konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Abitaş şirketinin zarar ettiğini söyleyerek, şirketin sermayesini arttırmanın ne kadar doğru bir uygulama olacağını sordu.

Soru üzerine bir açıklama yapan Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Abitaş benzeri şirketlerin her belediye bünyesinde mutlaka var olduğunu söyledi.Yanmaz, "O kurum kaderine terk edilirse zarar eder. Araç alımlarında olsun makine ve ekipman alımlarında olsun, KDV indirimlerinden faydalanmak için şirket üzerinden hareket etmek gerekir." dedi.

"Bu tür şirketlerin sermayesini arttırarak batmaktan kurtarabiliriz." şeklinde konuşan Başkan Yanmaz, firmanın batması durumunda işsiz kalacak 50 insanı da düşünmek gerektiğini söyledi.Abitaş firması ile ilgili olarak çok güzel projeler üzerinde çalıştıklarını da ifade eden Yanmaz, "6 ay sonra ne kadar kar edip etmediğimizi göreceksiniz. İşin sonunu görmeden yargılamak da doğru olmaz." şeklindeKonuşmaların ardından oylamaya geçildi. Yapılan oylama sonucunda karar oy çokluğuyla kabul edilirken, kararla birlikte Abitaş firmasının 240 bin lira olan sermayesi 2 milyon 200 bin liraya yükseltildi.
Yorumlar (1)
"Aziz Türk Milleti 8 ay önce
Zarar Eden Bir Şirketin Sermayesini Arttırmakla mı Batmaktan Kurtulacağız? ABİTAŞ Yönetim Kadrosunun Akraba ve Yandaş İle Dolu Olduğunun İtirafıdır Bu Adım.Belediye Şirketlerinin Geçmişi Temiz Değil,Bunu İktidar ve Muhalefet Ayrımı Yapmaksızın Söylüyorum.Akçakoca Belediye Meclisi Toplantısında (2015) ABİTŞ'ın "Hülle Şirket" Tartışması,Bu Denli Sermaye Arttırımını da Doğrular Niteliktedir :) Tabii Ülkemiz Dünya Hukuk Endeksinde Uganda İle Aynı Ligi Paylaşınca Yöneticiler de Tek Kale Maç Yapıyor.
25°
parçalı az bulutlu