banner615

banner614

banner701

BU AKILLARI KİMDEN ALIYORSUN?

banner619

Düzce'nin en büyük ilçesi Akçakoca'nın yeni Belediye Başkanı Okan Yanmaz, "sosyal belediyecilik" anlayışını ortadan kaldıran bir karara imza attı. Ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için belediyeden aldığı bursla üniversite eğitimine devam eden Akçakocalı öğrencilerin bursu Başkan Yanmaz'ın talimatıyla kesildi.

Akçakoca 09.05.2019, 12:34 09.05.2019, 18:05
6908
banner682
Akçakoca’da sosyal belediyecilik rafa kalktı. Yükseköğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilere yönelik burs uygulaması Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ın talimatıyla kaldırıldı.

Akçakocalı 49 öğrencinin bursunu kesti

İlçe dışındaki üniversitelerde okuyan ve ailesinin maddi durumu yetersiz olan Akçakocalı 49 öğrencinin Umut Işığı Birimi'nden aldığı öğrenim bursları, yeni Belediye Başkanı Okan Yanmaz tarafından durduruldu.

”Kim verdiyse git ondan al”

Belediyeden aldıkları bursun kesildiğini fark ederek nedenini öğrenmek için telefona sarılan Akçakocalı bazı üniversitelilere, "Kim verdiyse git bursu ondan al” ifadelerinin kullanıldığı iddia edildi.

'Bu kadar da olmaz!' 

Maddi durumları iyi olmadığı için burs imkanından yararlanan aileler de belediyenin çocuklarına verdiği burs desteğini kesmesi karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadı. Evlatlarının üniversite eğitimini sürdürmesinde önemli rol oynayan bursun kesilmesi yüzünden yaşanacak mağduriyete dikkat çekilirken, 'Bu kadar da olmaz!' dedirten bu uygulama, Akçakoca’da sosyal belediyecilik anlayışının rafa kaldırıldığı şeklinde yorumlandı.


 
banner710
Yorumlar (33)
Düzceli vatandaş 1 yıl önce
Sayın öncü siz cumhur ittifakı değil misiniz ??
Muhittin ARI 1 yıl önce
akepeli lere peşkeş çekilen paraları durdurmuş BRAVO...
Levent 1 yıl önce
Çok isabetli bir karar burs alanlara bakın tamamı ya akp li ailellerin yada mhp nn mensuplarının çocukları fakir çocuklarına okuma yada burs hakkı asla tanınmadı burs alacaklar parti ilçe yönetimlerince belirleniyor araştırın ve görün
Vatandaş 1 yıl önce
Akçakoca belediyesine Kayyum atanmalı ne biçim adammış bu yanmaz
ashel 1 yıl önce
öncü öncü. bırakın ajitasyonu.
vatandaş 1 yıl önce
Aralarında gerçekten ihtiyacı olan öğrenciler vardır. Umarım bu öğrencilere yeniden burs bağlanır.
Koçak ilkyaz 1 yıl önce
Ayip dir bu ramazan ayında
Yorumcu 1 yıl önce
Chp nin ekinde olsaydi buyuk harflerle verirdiniz chp nin ayibi diue
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
kapalı