banner615

banner614

banner701

DAĞLI: ‘TÜM KÖYLERE ULAŞIM SAĞLANDI’

banner619

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Akçakoca’nın Hemşin Köyü’nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile bir araya geldi. Bölgede çalışma yapan ekiplerden bilgi alan Dağlı, daha sonra arazi aracıyla selden etkilenen Karatavuk köyüne gitti.

Akçakoca 21.07.2019, 16:59 21.07.2019, 19:00
2368
banner682

Köy meydanında vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Dağlı, Karatavuk ile Kurukavak köylerini birbirine bağlayan ve selde yıkılan köprünün olduğu bölgede incelemelerde bulundu.
Yapılan incemede Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı,  İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Mustafa Deniz de bulundu. Vali Zülkif Dağlı, "Selden etkilenen her köyümüze bir yerden de olsa ulaşım sağlamayı hedefliyorduk. Şu an bunu sağladık, kapalı olan yerimiz kalmadı." dedi.Dağlı, kayıp 5 kişiyi arama çalışmalarının 250 kişilik ekiple devam ettiğini belirtti.

Vali Dağlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu ana kadar kayıp iki kişinin cansız bedenine ulaşıldığını hatırlattı.‘Yoldaki 3 köprümüz tamamen gitmiş’

Arama kurtarma ekiplerinin bölgedeki çalışmalarının yoğun şekilde sürdüğünü vurgulayan Dağlı, "5 vatandaşımızı arama çalışması 250 kişilik ekibimiz vasıtasıyla devam ediyor. Ekiplerimiz burada. Kendi gözümle görmek istedim, buradaki vahamet çok fazla. Karatavuk ve Kurukavak köylerini birbirine bağlayan yoldaki 3 köprümüz tamamen gitmiş. Burada dün ulaşım yoktu, şu an çalışmalarla buraya kadar gelebildik." diye konuştu.‘İnşallah bu altyapıyı en kısa zamanda toparlayacağız’


Vali Dağlı, içme suyuyla ilgili çalışmaların da devam ettiğini belirterek, "İnşallah en kısa zamanda burada içme suyunu faal hale getireceğiz. Ayrıca taşımayla içme suyu ve gıda ihtiyaçları gideriliyor. İnşallah bu altyapıyı en kısa zamanda toparlayacağız. Selden etkilenen her köyümüze bir yerden de olsa ulaşım sağlamayı hedefliyorduk. Şu an bunu sağladık, kapalı olan yerimiz kalmadı, bundan sonra ikincil yolları zaman içerisinde yapacağız." ifadesini kullandı. (AA)

Yorumlar (3)
Mustafa bay 1 yıl önce
Sn Mansur başkanım.sizleri Beypazarı ndan biliyor ve tanıyoruz.bizleri yaniltmadiniz sayın başkanım
Düzceli 1 yıl önce
Dilaver köyünün tamamına erişilemedi yol yok daha sayın valim
Yunus 1 yıl önce
Syn Mansur YAVAŞA göstermiş bulunduğu bu hassasiyet için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum
27°
açık