banner615

banner614

banner701

ELDE EDİLEN GELİRLE MAMA ALINACAK

banner619

Akçakoca'da 4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü'nde sahipsiz hayvanlar için kermes düzenlendi. Etkinlikten elde edilen gelirle, sokakta yaşayan kedi ve köpeklere mama alınacağı bildirildi.

Akçakoca 06.10.2019, 10:20 06.10.2019, 13:08
661
banner682

"4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü" dolayısıyla Akçakoca’da bir farkındalık etkinliği düzenlendi.

Merkez Camii karşısı Fedai Karabıyık Parkı'nda düzenlenen kermeste sergilenen yiyecekler satıldı. Satışlardan elde edilen gelirle sokak hayvanlarına mama alınacağı belirtilirken, etkinliğe   öğrenciler de resimler yaparak destek verdi.

Etkinlikte, gazetecilere açıklama yapan, Doğa, Hayvan, İnsan Hepsi Can Derneği (DOHAYCAN) yöneticisi Derya Çolpan, ”Hayvan Hakları Günü'nde onlara sevgimizi göstermek için etkinlik yaptık” dedi.

Kermesten elde edilen gelirleri hayvanların ihtiyaçlarını gidereceklerini belirten Çolpan şunları söyledi:

"Dostlarımız, misafirlikler ve ana okuldan gelen çocuklar ile sevgimizi göstermek için kermes ve boyama yapıyoruz. Onların dili yok. Kendilerini anlatamıyorlar. Biz onların sözcüsü olarak onların haklarının savunucusuyuz. Burada onlar için toplanıyoruz. Burada satıştan elde ettiğimiz gelir ile mama alacağız.” şeklinde konuştu.

Çolpan, anaokulu öğrencilerinin de bu tür etkinliğe destek verdiğini ifade ederek, "Anaokulu çocuklarımız da geldi. Onlarda boyama yapıyorlar. Sevdikleri hayvanların resimlerini yapıyorlar. Bu günde onların da böyle bir katkısı var." diye konuştu.

banner710
Yorumlar (1)
hepsi göstermelik şeyler 8 ay önce
şunu anlamıyorum, bu etkinlikleri düzenlerken herkes hayvan sever oluyor ama sokaklarda başı boş bir sürü sokak hayvanı var, Ne hayvan dernekleri ne de bu gibi etkinlik yapanları sokaklardan hayvan alıp beslediğini duymadık.
16°
hafif yağmur