banner615

banner614

banner701

“EN AZ 50 MİLYON TL’LİK ZARAR VAR”

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, dün geceden beri etkili olan aşırı yağış sonrası meydana gelen sel felaketinin yol açtığı hasarlı yerleri inceledi.

Akçakoca 18.07.2019, 14:49 19.08.2019, 18:47
10747
“EN AZ 50 MİLYON TL’LİK ZARAR VAR”
banner682
Akçakoca Belediyesi, selden dolayı zarara uğrayan yerlerde çok sayıda personel ve iş makineleri ile çalışma başlattı.Akçakoca’da etkili olan kuvvetli sağanak yağış sele neden oldu. Derelerin taşması ve heyelanlar nedeniyle bazı köy yolları ulaşıma kapandı. Akçakoca'da taşan dereler nedeniyle ilçe merkezinde çok sayıda ev ve işyerini su bastı.


Başta Merkez camii, hükümet konağı ve çivi deresi çevresindeki esnafın iş yerleri sular altında kalırken, onlarca araç su içinde kaldı. 15 Temmuz Değirmenağzı parkı ise sele kapılırken, çevredeki bütün işleri sel felaketi nedeniyle darmadağın oldu. Kurugöl ve Sarıyayla derelerinden gelen sel suları, çay köprüsünü yıktı, Cumayanı mesire alınanı yok etti, Değirmenağzı bölgesinde bulunan işyerleri su altında kaldı. Araçlar suya kapıldı, Esmahanım deresinin taşması nedeniyle Dilaver - Esmahanım yolu kapandı.

Haber: H. DURNA
banner710
Yorumlar (6)
Selçuk 13 ay önce
Büyük başkan
Orhan ACAR 13 ay önce
Bölgemizde yaşanan tabii doğal afet yakın çevre ilçe halkımızı da derinden üzmüştür. Çok büyük geçmiş olsun Allah beterinden korusun inşAllah amiiinnn. Umarım yararları bir gün önce devleti,miz ve halkımız tarafından sarılır. Allah tekrarından bizleri muhafaza eylesin.
düşünen deli 13 ay önce
Sevgili Akçakoca yöneticileri;o Çivi deresini arıtmanın ordan başlayarak denize kadar 5 metre yanlardan genişletmedikçe bu felaket tekerrürden ibaret olmaya devam eder.
Taraş koylu 13 ay önce
Tum halkimizin Allah yardimcisi olsun
Hasan acar 13 ay önce
Çizmelerini giydi..sahaya indi..diye başlik atmışsınız..gorevi o zaten..
salih baş 13 ay önce
ALLAH YARDIM ETSİN
21°
açık