banner615

banner614

banner701

İLK GEZİ ÇANAKKALE’YE

banner619

Akçakoca Belediyesi’nin ‘kültür gezileri’ kapsamında düzenlediği Çanakkale gezisi için birinci kafile dün gece yola çıktı. 40 kişilik kafileyi Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın eşi Nursen Yanmaz koordine ediyor.

Akçakoca 24.12.2019, 17:38 24.12.2019, 21:10
4625
banner682
Başkanı Okan Yanmaz, kültür gezileri projesini önemsediklerini belirterek "Çanakkale’den başlayan gezilerimiz, yıl içinde diğer illerimizi de kapsayacak" dedi. İlk geziyi Türkiye’nin kurtuluş mücadelesinin başladığı Çanakkale’den başlamayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Yanmaz gezi amaçları konusunda şu görüşlere yer verdi “ Bu ilk gezimizi özellikle Çanakkale’ye düzenledik.  Cumhuriyetimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının mücadele verdikleri yerleri görmelerini istedik. İnşallah daha sonrasında ise Söğütlü ve daha farklı yerlere gideceğiz. Bu tür yerlere gidildiği zaman şu unutulmamalı;  tarih ve kültür kazanımları olabilmelidir. Bu gezileri ilerleyen dönemlerde daha kapsamlı yapacağımızı bilmenizi isterim. İnşallah memnun kalırsınız.”

Gezi öncesi açıklama yapan, Umut Işığı Koordinatörü Nursen Yanmaz, Kültür gezilerinin devam edeceğini belirterek yeni yılla birlikte başta Çanakkale olmak üzere, Konya, İstanbul, Bursa gibi tarihi şehirlere Akçakocalı hanımları götürecekleri ifadelerinde bulundu.

 
Yorumlar (8)
Hayat size güzel 8 ay önce
Keyifler iyi herkes neşeli acaba işsizin evıne su faturası gelince böyle neşeli keyifli olabilir mi bunu düşünen varmı
Hakan 8 ay önce
Admin nedir bu akçakoca belediye başkanı sevdası her gun haber değeri olmasa bile adamın reklamını ıyı yapıyorsunuz şaşılacak birşey
Ali Dişli 8 ay önce
Ben bu belediyelerin yaptığı gezi işlerine karşıyım. Buraya yapılan masrafları yetim öksüz ve fakir ailererine yardım yapılsa dua ları alınsa daha iyi olmaz mı.
YAVUZ 0881 8 ay önce
Helal başkan kıskananlar catlasın
Akçakocalı 8 ay önce
Koskoca akçakocadan 40 kişilik grup gidiyor yakışıyor mu akçakocaya 40 kişi ne yahu akraba günü gibi
 Misafir 1 i 8 ay önce
Sokak Hayvanları açlıktan susuzluktan ölüyor
Belediyeler buna çare olmak yerine kamu kaynakları uç beş tuzu kurunun gezip eğlenmesine harcanıyor
Sonrada başta Borç Suya zam ulaşıma zam
Vatandaş 8 ay önce
İyi gezmeler kim karşılıyor acaba masrafları eger beledıye karşılıyorsa yarın beledıye borc içinde deyip aglamayın düzce beledıyesıde yaptı bu tür gezileri şimdi calışanlara para ödeyemıyor bilmiyorum ne dersınız
Ali Muzaffer Doğrusöz 8 ay önce
Çok yanlış bir tarih. Çanakkale bu ayda çok soğuk olur. Gidenler hasta olmadan döner inşAllah.
30°
açık