banner615

banner614

banner701

KARADENİZ'İN İNCİSİ PİSLİĞE TESLİM

banner619

Korona virüs kısıtlamasının kaldırılmasının ardından Akçakoca’ya yoğun ilgi var. Plajlara akın eden vatandaşlar, plajları bıraktığı gibi bulamadı. Akçakoca Çayağzı Plajı’nda oluşan deniz kirliliği vatandaşın tepkisine yol açtı.

Akçakoca 03.07.2020, 13:30 03.07.2020, 14:49
2780
banner682

Batı Karadeniz’in incisi olarak bilinen Akçakoca’nın sahilleri yosunlar, kirli su ve atıklardan dolayı maviliğini kaybetmiş vaziyette.

Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattına ( 0542 767 18 81 ) gelen şikayette vatandaşların karşılaştıkları yoğun deniz kirliliğinden dolayı denize giremediklerini belirtti.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte ilk akla gelen Akçakoca’nın masmavi denizi kirli suların,  atıkların esiri oldu. Plajlara inerek serinlemek isteyen vatandaşlar, deniz kirliliğinden ötürü bu durumun pek mümkün olmadığına değindi. Atıkların ve yosunların bel bağladığı Akçakoca plajları vatandaşların ve dışarıdan gelen turistlerin tepkisine yol açtı.

Yorumlar (3)
Evren keleş 1 ay önce
Denizin doğal durumu bu. Her zaman böyle olur. Dışarıdan atılan bir atık değil bunlar. Bunu bile bile haber yapmak da neyin nesi
Resul İnan 1 ay önce
bu dönemlerde rüzgarsız havalarda onlarca yıldır görülen biyolojik kaynaklı kirlenme, kışın yağmur yağar dere denize karışır deniz kahverengi oldu haberi yaparsınız her yaz bu haberler bir kez olsun boş yapmayın ya
CAN.D 1 ay önce
bunu yapanlara atiklari atanlara okkali cezayi kesecen men edeceksin ruhsatini
20°
açık