banner615

banner614

banner701

KENTİN TURİZM VE KÜLTÜRÜNE KATKI SAĞLAYACAKLAR

banner619

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde 'Turizm Zabıta Ekibi', kente gelen turistlere yardımcı olabilmek için göreve başladı.

Akçakoca 01.07.2020, 15:30
1277
KENTİN TURİZM VE KÜLTÜRÜNE KATKI SAĞLAYACAKLAR
banner682

Düzce’nin denize açılan penceresi Akçakoca’da bir ilk olarak belediye bünyesinde oluşturulan 'Turizm Zabıta Ekibi' göreve başladı.

Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekip, turistlere iletişim, gastronomi, halkla ilişkiler, kent tarihi, turizm ekonomisi, genel mesleki etik, turist rehberliği, rekreasyon gibi konularda bilgilendirmeler yapacak.

Yabancı dil bilen ve turistik alanlarda görev yapacak olan 4 kişilik ekibin kentin turizm ve kültürüne katkı sağlayacağını kaydeden Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, zabıta ekibine gerekli eğitimlerin verildiğini belirtti.

Yanmaz, şunları kaydetti: "Turizm konusunda zabıta arkadaşlar eğitildi. Turistlere şehir konusunda bilgilendirme yapacağız. Gelen tüm sorulara cevap vereceğiz, arkadaşlarımızın eğitimleri tamamlandı. Bugünden itibaren ilçemizin insan yoğunluğunun olduğu bölgelerde ve tarihi kısımlarda arkadaşlarımız görev alacak."

Ceneviz Kalesi, Çuhallı Çarşısı ve şehir merkezi üzerinde yerli ve yabancı turistlere bilgilendirme yapan turizm zabıtası, zaman zaman da esnafı konu hakkında bilgilendirecek.

Başkan Yanmaz, eğitimleri süren diğer turizm zabıtalarının da önümüzdeki günlerde göreve başlayacağını söyledi.

Yorumlar (2)
başkana 2 ay önce
bir turist olarak şehrinizdeki mültecilerin ve afganlıların ailemi rahatsız edecek derecede bakması rahatsız edecek derecede ses tonlarıyla konuşmaları ve fotoğraf çekmelerinden rahatsız olduğum için birdaha Akçakocayı sadece Karasuya geçerken görürüm inşAllah.Karasu harika.Akçakoca her konuda bitik.Bir kere ulaşım için minübüsleriniz kullanışsız.185 boyum var yan oturdum koltuğuna.bu ne sıkışık bir minübüs dedim.Meğer okul zamanı öğrenciler içinmiş..
Çakır 2 ay önce
Sahili kirletenlerede müdahale ederler inşAllah
18°
parçalı az bulutlu