banner615

banner614

banner701

KONUNUN TAKİPÇİSİ

banner619

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, yıkılacağı konuşulan huzurevi binasının yeniden Akçakoca’da yapılması için konunun takipçisi olacağının sözünü verdi.

Akçakoca 28.12.2019, 10:32
1357
KONUNUN TAKİPÇİSİ
banner682
Akçakoca'da 1988 yılında bir bağışçının "Huzurevi" yapılması şartıyla verdiği alana yapılan ve 35 yıldır hizmet veren Türk Kızılayı Özel Akçakoca Huzurevi'nin yangından korunması hakkındaki yönetmelik ve deprem analiz raporları kapsamında yıkım kararı verildi.Karar sonrası yaşlı konukların nereye taşınacağı, yıkılan binanın aynı yere mi yoksa başka yere mi yapılacağıyla ilgili belirsizlik gündemi meşgul etmeye başladı. Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde Akçakoca'ya gelen Türk Kızılay Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özer, yıkım süreciyle ilgili olarak, "Biz burada konuklarımızın konforunu bozmama adına Kartal'daki huzurevine yerleştirmeye karar verdik. Oraya alacağız. Yine kendi denetimimizde bizim personelimizle birlikte burada var olan 37 personelimizin hiçbirini de mağdur etmeyecek şekilde onları da başka yerde değerlendireceğiz. Akabinde mevcut olan binanın yerine başka bir bina veya Akçakoca sınırları içinde uygun olan başka bir yer, arsa, bina veya bunun dışındaki başka bir opsiyonlarda varsa onlarla ilgili çalışmalar şu anda devam ediyor. Ortaya çıkacak sonucu da kamuoyu ile paylaşacağız." yönünde açıklamada bulundu. Ancak Akçakoca'dan ayrılmak istemeyen huzurevi sakinleri, ilçede kendilerine bir yer tahsis edilmesi için eylemlerle seslerini duyurmaya çalıştı. Yine ilçedeki sivil toplum örgütleri de hem yeni binanın Akçakoca'da yapılması hem de huzurevinde kalan yaşlıların başka yere nakledilmemesi için art arda açıklamalarda bulundu.
Bu süreçte konuyu yakından takip eden Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Akçakoca’nın köy ve mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantıda, yıkılacağı konuşulan huzurevi binasının yeniden Akçakoca’da yapılması için girişimlerde bulunacağını söyledi.Akçakoca Belediyesi nezdinde binanın hızlı ruhsatlandırılıp yapılması konusunda gerekeni zaten yapılacağını belirten Milletvekili Yılmaz, yurtdışı programları nedeniyle ülke dışında olan Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ile acil bir görüşme yapıp konuyla ilgili çözüm üzerinde konuşacağını söyledi.
HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (1)
Mustafa Özyılmaz 8 ay önce
Bu adamdan başka koşturan yok mu??koskoca milletvekiline adam diye hitap ediyorum ama evet çünkü o ADAM.digerleri de 22bini cukka cebe indirsin.haram olsun benim hakkim Umit abiden baskasina
30°
açık