banner615

banner614

banner701

KÖPRÜDE TEHLİKE ÇANLARI

banner619

Akçakoca’nın Nazımbey Köyü'nü Kozluk Köyü'ne bağlayan köprü, yağmur suyunun dereye taşıdığı çöpler ve ağaç parçaları nedeniyle tehlike altında! Suyun taşıdığı atıklar yüzünden köprü ayaklarında yoğun baskı oluştuğunu belirten köy sakinleri yetkililerden tedbir istedi.

Akçakoca 31.12.2019, 14:26 31.12.2019, 17:30
3335
banner682
17-18 Temmuz tarihlerinde Akçakoca'yı vuran sel afetinin ardından yaraların sarılması için çalışmalar devam ederken, benzer afetlerle tekrar karşılaşmak istemeyen halk, gerekli önlem ve tedbirlerin alınmasını istiyor.Kuvvetli yağışlara bağlı olarak Akçakoca köylerindeki derelerin sık sık yükselmesi 'Yeniden su baskını olur mu?' korkusuna yol açarken, derelerin üzerindeki köprülerdeki tehlikelerin de giderilmesi isteniyor.


Akçakoca’nın Nazımbey Köyü ile Kozluk Köyü'nü birbirine bağlayan köprünün ayaklarında şu günlerde suyun taşıdığı çöp ve ağaç parçaları yoğun baskıya neden oluyor.Çöp yığını ve ağaç parçalarından oluşan tonlarca ağırlığın köprüye basınç uyguladığını belirten köy sakinleri, yetkililerden bu konuda destek istedi.


Köprü ayağını zorlamaya başlayan çöp ve ağaç birikiminin tehlikeli olmaya başladığını ifade eden köy sakinleri, Kaymakamlık ve İl Özel İdaresi yetkililerinin bölgeye araç ve ekipman göndermesini ve köprü ayaklarına baskı uygulayan birikintiyi kaldırmalarını talep ediyor.
Yorumlar (0)
17°
açık