banner615

banner614

banner701

MAAŞLAR YARIM, İKRAMİYEDEN ESER YOK!

banner619

Akçakoca Belediyesi Kurban Bayramı öncesi personeline sadece yarı maaş dağıttı. Yüz binlerce liralık katamaran gezi teknesi ve makam aracı değişikliği ile dikkatleri üzerine çeken Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, tam maaş ve ikramiye yatırmadığı personeli için bayramlaşma programı da düzenlemedi.

Akçakoca 30.07.2020, 18:25 30.07.2020, 18:53
5805
banner682

Son aylarda turizme yönelik çalışmalara akıttığı yüz binlerce lira ile adından söz ettiren Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, bayram öncesi personelinin boynunu büktü.

Temmuz ayının ortasında hak edişlerini almayı bekleyen yüzlerce belediye çalışanı, hesaplarına yatan yarı maaşla şaşkınlığa uğradı. Bayrama kadar geri kalan ödemeyi alacaklarını düşünen personel, bugün hesaplarında hareket göremeyince hüsrana uğradı.

Yüklü bir maliyeti olan Katamaran gezi teknesini yakın tarihte belediye bünyesine katan ve geçtiğimiz günlerde de makam aracını değiştiren Başkan Okan Yanmaz'ın Kurban Bayramı öncesi maaşları tamamlayamaması personelin sıkıntı yaşamasına neden oldu.

Maaşlarının geri kalanını ve bayram ikramiyelerini alamayan belediye personeli, bayram alışverişleri nedeniyle paraya en ihtiyaç duyulan şu günlerde sıkıntı yaşarken, belediyenin farklı alanlara yüklü ödemeler yapması eleştirileri de beraberinde getirdi.

Personele yarı maaş dağıtılan Akçakoca Belediyesi'nde geleneksel bayramlaşma programının düzenlenmemesi de dikkat çekti.

Yorumlar (16)
Misafir 2 hafta önce
Yuh diyorum sadece yuh gerçek se
Murat 2 hafta önce
Niye kızıyorlarki...
Hasan 2 hafta önce
Memur da beklesin biraz ne alaka para alamamışmış . Ay sonu para mı alınır ? Beklesinler ay başını
Murat 2 hafta önce
Önce işçinin hakkı Allah sorar
zeki 2 hafta önce
her yönetimin sıkıntılı bir zamanı olur biraz sabır
Mısıroğlu 2 hafta önce
İşte tarafsız basın.
Aziz 2 hafta önce
Kendilerinden olmayan herkesi terörist ilan edip devletin sahibi biziz derken sırtlarını sıvazlıyordunuz.Sıranın cebinize geleceğini hiç düşünmediniz mi? Bakınız milli gelir.
Hak yiyen B.K YESİN 2 hafta önce
Bir lüks gider bir lüks gelir o araba kaç fakir doyurur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
açık