banner615

banner614

banner701

“OLAĞAN BİR DURUM, ENDİŞE GEREK YOK”

banner619

Akçakoca sahilinde kumun kıyıya 3 metre çekilmesi hakkında açıklamalarda bulunan Düzce Üniversitesi Biyolojik Çeşitlilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Deniz Yağlıoğlu, Akçakoca'da sahillerin rüzgar ve dalga hareketlerinden etkilendiğini belirterek, “Oluşan tablo, olağan bir doğa olayıdır. Kumun çekilmesinde endişe edilecek bir şey yok.” dedi.

Akçakoca 09.12.2019, 14:47 10.12.2019, 02:02
1863
banner682

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, sahildeki kumun kıyıya 3 metre çekilmesi ilginç görüntü oluşturdu.
İlçe merkezinde bulunan Çuhallı sahilinde, kumun dalgaların etkisiyle kıyıya çekilmesi sonucu metrelerce uzunlukta oluşan derinlik, vatandaşlarda şaşkınlığa neden oldu.Düzce Üniversitesi (DÜ) Biyolojik Çeşitlilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Deniz Yağlıoğlu, yaptığı açıklamada, Akçakoca sahilinde etkili karayel ve poyrazın geçmişte de benzer durumlara neden olduğunu söyledi.
Akçakoca'da sahillerin rüzgar ve dalga hareketlerinden etkilendiğini dile getiren Yağlıoğlu, "Bu durum etkili olan karayelin sahildeki kumu götürmesinden kaynaklanmıştır. Oluşan tablo, olağan bir doğa olayıdır. Sahillerdeki yapılaşmalar da buna benzer durumların yaşanmasında etkili olabilir. Kumun çekilmesinde endişe edilecek bir şey yok." diye konuştu. (AA)banner710
Yorumlar (2)
Resul İnan 6 ay önce
milyonlarca yıllık bir doğa olayı gitmişler hocaya sormuşlar o da gönüllere su serpmiş hey Allahım yaa
halk 6 ay önce
daha önce nerde gördün cahil.
16°
hafif yağmur