banner615

banner614

banner701

SAĞLIK İÇİN 10 BİN ADIM ATTILAR

banner619

Akçakoca Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Numan Çabuk: "Günümüzün en önemli 4'üncü ölüm sebeplerinin bir tanesi olan hareketsizliktir. Bunun önüne geçmek adına da gündü 10 bin adım atma konusunda da bilgilendiriyoruz.Bunun için farkındalık oluşturmak için yürüyoruz."Düzce'nin Akçakoca İlçesinde " Sağlığınız için 10 bin adım" yürüyüşü düzenlendi.

Akçakoca 19.06.2019, 14:00 19.06.2019, 17:43
411
SAĞLIK İÇİN 10 BİN ADIM ATTILAR
banner682

Çuhallı Çarşısı önünde toplanan grup, Merkez Camisi mevkisi Fedai Kadabıyık parkına  kadar ile  yürüdü.Akçakoca Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Numan Çabuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, günümüzde sağlıklı yaşam için yürüyüşün önemli olduğunu söyledi.

Yürüyüşün sağlık için önemli olması konusunda bazı eksiklerin olduğunu belirten Çabuk," Yürüyüşlerin sağlık için önemine dikkat çekmek,farkındalığı ,hareketli yaşamı öğretmek bu yürüyüşü düzenledik. Hareketli yaşam günümüzde çok zor oldu. İş yerine araba ile gidiyoruz.Toplu taşıma arabalarını kullanıyoruz. Çok yakın yerlerde bile hareket etmeden ulaşmaya çalışıyoruz." dedi.- Günde 10 bin adım atılması gerekiyor.

Yürüyüşün birçok hastalığa iyi geldiğini vurgulayan Çabuk, şöyle konuştu:

"Günümüzün en önemli 4'üncü ölüm sebeplerinin bir tanesi olan hareketsizliktir. Bunun önüne geçmek adına da gündü 10 bin adım atma konusunda da bilgilendiriyoruz.Bunun için farkındalık oluşturmak için yürüyoruz. Bu yürüyüşe ne gibi katkı sağladığına gelince şeker, tansiyon, obezite ile alakalı risk faktörlerini engeller.   Bu da bizim sağlıklı olmak için önemli bir etkendir. Sağlık Bakanlığımızın da bu konuda günde 10 bin adım atılması konusunda programları var. " diye konuştu.Yürüyüş hatıra fotoğrafı çektikten sonra son buldu.

Yürüyüşe Akçakoca Kaymakanlığı,Milli Eğitim Müdürlüğü,İlçe Emniyet Müdürlüğü,İlçe Devlet Hastanesi desterk verirken Ak parti ilçe Başkanı Esvet Sarıoğluda katıldı.

Haber: S. AYAN

Yorumlar (1)
Düzceli 1 yıl önce
Bu devirde yürüyüş bir işie yaramaz !! Yürütme daha çok işe yarıyor,tavsiye ederim.!!!
16°
açık