banner615

banner614

banner701

“ŞARTNAMEYE UYULMAZSA, BİNAYI BELEDİYENİN ELİNDEN ALIRIZ”

banner619

2010 yılında yasal mirasçıları tarafından Akçakoca Belediyesi’ne vakfedilen Akçakoca Bekir Özkök Kültür ve Sanat evi için Akçakoca Belediyesinin aldığı karara, ABD’de yaşayan yasal mirasçı Dr. Fikret Özkök tepki gösterdi. Özkök, “Hiç kimse Bekir Özkök Kültür ve Sanat Evine el atamaz” diyerek alınan kararın yanlış olduğunu vurguladı.

Akçakoca 14.06.2020, 17:58 14.06.2020, 18:26
7201
“ŞARTNAMEYE UYULMAZSA, BİNAYI BELEDİYENİN ELİNDEN ALIRIZ”
banner682

Akçakoca Belediyesi’nin aldığı kararla, belediyenin bazı birimlerinin 2010 yılında yasal mirasçıları tarafından Akçakoca Belediyesine “Akçakoca Bekir Özkök Kültür ve Sanat Evi” olarak bağışlanan tarihi binaya taşınması kararına yasal mirasçıdan tepki geldi.

“Binayı Belediyenin elinden alarak Kültür Bakanlığı’na devredebiliriz”

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Yasal Mirasçı Dr. Fikret Özkök, bu kararın yanlış olduğunu vurguladı. “Böyle bir şey Dünyanın hiçbir yerinden olamaz” diyen Özkök, binayı Akçakoca Belediyesinin elinden alarak, Kültür Bakanlığı’na devredebileceklerini söyledi.

“Bina hiçbir birime devredilemez”

Binanın Belediyeye ait hiçbir birimine verilemeyeceğini kaydeden Özkök, “Bu konuşulacak bir mevzu bile değil. Böyle bir şey dünyanın hiçbir yerinde olmaz. Bizim  Kültür ve Sanat evimiz, ama bu değil zabıta belediyenin hiçbir birimi oraya el atamaz. Belediye belki büyük geliyor, onunda çaresi var. Belki istemiyorlarsa değiştirebiliriz. Mesela Kültür Bakanlığına veririz. Bizim kontratımız değiştirilemez. Değiştirilirse benim hiç istemediğim bir şeyler olur. Ama seçilenleri atananları ben çocukluğumdan beri seven, sayan bir insanım. Bir başkasına, bir başka birime verilemez. Olmaz! Belki adli yollara da girmek mümkün olabilir. Ama öyle bir şeye inşallah gerek kalmayacaktır” diye konuştu.

Yorumlar (6)
Ysmn 3 ay önce
Çok aptalca ya Hagi mantıkla böyle Bir yapıyı heba ediyorlar.izin verilmemeli bencede
Bilal 4 ay önce
Belediye hazir bina buldu. Adam hakli baska amac icin kullanilama
Hakan bozkurt 4 ay önce
Hem hediye verecek hemde şartname dışında kullanılacak şimdi ses çıkarma yarın gider başka amaca hizmet eder
esnaf. 4 ay önce
belediye istediğin atı burda oynatamazsın..Turizm ve Kültür Bakanlığı yakında sizi ziyarete gelecek zaten..
Berk 4 ay önce
Bence de haklı.
Hüsnü receb 4 ay önce
Adam haklı
29°
az bulutlu