banner615

banner614

banner701

SORUNLARI TEK TEK DİLE GETİRDİLER

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri, Akçakoca Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması yaparak sağlık emekçilerinin karşı karşıya bulunduğu sorunlara dikkat çekti.

Akçakoca 30.06.2020, 16:25
1545
SORUNLARI TEK TEK DİLE GETİRDİLER
banner682

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri, Akçakoca Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması yaptı. KESK, Eğitim Sen, Türkiye Emekliler Sendikası ve CHP’nin de destek verdiği basın açıklamasını SES Düzce Şube Eşbaşkanı Cemal Yılmaz okudu.

İşte o açıklamanın tam metni:

”Sendikamız SES ve Konfederasyonumuz KESK kurulduğu günden beri hep adaletsizliğin, haksız ve hukuksuz uygulamaların, çalışanlarının mağduriyetlerinin giderilmesi için emek sarf etmektedir.

Doğa talan edilirken, halkın arasında dini-etnik ayrım yapılırken, kadın cinayetlerinde, çocuk istismarlarında, iş cinayetleri ve kazalarında, çalışma hayatında yaşanan haksız uygulama ve mobing durumlarında, hep ezilenin, hep çalışanın yanındayız. Kamu hizmetlerinin halka sunumunun ücretsiz olması talebiyle de hep halkımızın yanında olduk, her zaman bu talepleri alanlarda haykırdık.

Diğer sendika ve konfederasyonlardan farkımız yaptığımız tüm çalışmalarımızı tamamen gönüllük esasına göre yapmamızdır. Hiçbir il temsilcisi, şube yöneticisi yaptığı hizmetler için tek kuruş bedel almadan zamanından, ailesinden ve kendinden fedakarlık yaparak sendikal çalışmalarını yürütmektedir.

Yine sendikamız ve konfederasyonumuz hiçbir siyasi gücün ön-arka bahçesi olmamış, tüm siyasi oluşumlara uzak durmuştur. Sadece emekçilerin haklı talepleri ve halkın sağlık ve sosyal hizmet hakkı için Siyasi örgütler aracılığıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sorun ve taleplerin dile getirilmesine çalışmıştır.

İlimizde ve Türkiye’mizin bir çok bölgesinde sendikamızı ve konfederasyonumuzu terör örgütleriyle ilişkilendirmeye, ahlak dışı şekilde irtibatlandırmaya, itibarsızlaştırmaya ve haysiyet cellatlığına soyunanlara belirtmek isteriz ki, terör örgütleriyle bağ arayanlar yakın geçmişlerine bakmalıdır.

Bu bilgilendirmelerden sonra sağlık alanının en acil çözülmesi gereken sorunlarına değinmek istiyoruz.

banner710
Yorumlar (3)
DÜZCELİ 3 gün önce
ŞİMDİ HERKES BUNLAR SOLCU , BUNLAR DOYMAZ DEYİP AGZINA GELENI SALLAYACAK .AMA MAALESEF DURUM BÖYLE
bozkurt 81 81 81 3 gün önce
Nasıl yani ? Siz CHP nin desteklediği sendika değil misiniz? komik olmayalım lütfen başkan
HALK 3 gün önce
SAYIN ÖZLÜ T.C.BAKANI İKEN DÜZCEYE FAYDANIZ OLMADIĞI GİBİ ŞİMDİDE YAPMAK YERİNE TEK AMACINIZ YIKMAKTAN İBARET FAYDANIZ OMLAYACAKSA EĞER OLACAKLARA YERİNİZİ DEVREDİN BİR MALATYA BİR KAYSERİ GİBİ BAKAN BAŞKAN CIKARMIS İLLERİDE GÖRÜYORUZ
22°
açık