banner615

banner614

banner701

SÖZ UÇAR YAZI KALIR...

banner619

Okul hayatıyla başlayıp iş hayatıyla devam eden pano üzerinde planlama yapma alışkanlığından Akçakoca Belediye Başkanlığı görevinde de vazgeçmeyen Okan Yanmaz, "Söz uçar yazı kalır felsefesiyle hareket ediyorum. Tahtaya yazılan proje bitmeden tahtadan silinmez." dedi.

Akçakoca 11.02.2020, 11:26 12.02.2020, 10:58
826
banner682
Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, makam odasına koydurttuğu pano üzerinden kendisine iş takip sistemi kurdu.

Yapılacak olan işleri sırasına göre panoya listeleyen Yanmaz, biten işleri panodan sildirip arşive ekletiyor.Makam odasındaki değişiklikle ilgili olarak konuşan Başkan Yanmaz, okul hayatında da iş hayatında da hep bir tahta kullandığını, o tahtaya notlarını ya da ilk yapacağı şeyleri yazıp takip ettiğini söyledi.

"Ama bunun farklı bir özelliği var. Burada gezerken bile aklıma bir şey geliyor hemen yazabiliyorum” diyen Başkan Yanmaz, "Söz uçar yazı kalır felsefesiyle hareket ediyorum. Hayatımda da şöyle bir felsefem vardır, genç yaşlarda da söylerdim: Eğer insanoğlunun hafızası yetseydi insanlar yazıyı icat etmezdi. Onun için gündüz burada, akşamları da başkan yardımcılarımla konuşurken ortaya çıkan bazı notları buraya işliyorum. Daha sonra da bunları programlatarak hangisini daha önce yapacağız, hangisini daha sonraya bırakacağız, bunları planlıyoruz. Yani, işler devamlı gözümüzün önünde bulunsun diye böyle bir yol izliyorum." dedi.

Başkan Yanmaz, konuşmasının devamında şunları söyledi:
"Tahtaya yazılan proje bitmeden tahtadan silinmez. Buradan silinen artık yapım aşamasına geçer. O aşamada da ben bizzat yerine gidip kontrol ettikten sonra tahtadan silinir ve arşive geçirilir. Bugüne kadar çok sayıda silinen var. Burada gördüğünüz 80 civarında işin yüzde 90’ı Yaz’a kadar bitmiş olacak."
Yorumlar (5)
//// 8 ay önce
yazın sahilde ailemle güneşlenirken sürüyle gezen afganlıların ve mültecilerin iğrenç bakışlarına maruz kalıyoruz.lütfen ailelerin olduğu yerlerde değilde başka yerlerde girsinler.Bi döğüş kavga olmadan..
Harika 8 ay önce
İnanılmaz aydınlatıcı ve örnek bir çalışma Akçakoca olarak uçuyor fırlıyor ve zıplıyoruz.
CAN.D 8 ay önce
SAYIN BASKAN AKCAKOCA SAHILERINDE YAZIN ALLAH ASKINA TUVALETLERI DUS KABINLERI DUSLARI NEDEN HERGÜN BAKILMIYO E PIS PIS VE SAHILER KUM DEYIL CAKIL TAS DOLU VE DÜZCE AKCAKOCAYA NEDEN MODERN HALK MÜNÜBÜSLERLE GIDIP GELINMEZ SENELERDEN BERI KÜLÜSDÜR MÜNÜBÜS YOLCULUGU KULIMA YOK BERBART
CAN.D 8 ay önce
SAYIN BASKAN YAZIN AKCAKOCAYA GELIRIZ SAHILER BERBART ESGIDEN KUMA YATARTIK TERTEMIZDI SIMDIHEP TAS TAS VE SIGARA IZMARITI BOS SISELER VE BUNLARI AYINLAYAN BIRTANE INCE KUMLARI VE KALIN TASLARI IZMARITLERI AYIRAN BIRTANE ELEME BAKINASI ALIN ALANYAYA BAKIN SAHILR TERTEMIZ
BAŞKAN 8 ay önce
İLGİNÇ BİRİSİ. HADİ HAYIRLISI BAKALIM. ALLAH MUVAFFAK ETSİN.
19°
parçalı bulutlu