banner615

banner614

banner620

TARİHİ MEZARLIK İLGİ BEKLİYOR

banner619

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde Osmanlı döneminden kalan tarihi Osmanlı mezarlığı ilgi bekliyor.

Akçakoca 25.01.2020, 17:46
5125
TARİHİ MEZARLIK İLGİ BEKLİYOR
banner650
"Batı Karadeniz'in İncisi" diye tabir edilen ve bölgenin en önemli turizm noktalarından birisi olan Düzce'nin Akçakoca ilçesinde Osmanlı döneminden kalan tarihi Osmanlı mezarlığı bakım ve ilgi bekliyor.


İlçede Yukarı Mahalle'de yer alan mezarlıkta, Osmanlı dönemine ait sarıklı, serpuşlu, bitkisel bezemeli 18,19 ve 20. yüzyıllara ait mezar taşları bulunuyor.Yabani otların mezarlığı sardığı, bazı mezar taşlarının ise yıkılmış olduğu mezarlıkta, mezar kitabelerinin de üst üste yığıldığı görülüyor.


Mezarlıkta Osmanlı dönemine ait önemli şahısların mezarlarının yer aldığı öğrenildi.

 
banner626
Yorumlar (6)
VATANDAŞ 1 ay önce
YARIN DEFİNE ARARLAR BURDA.
Dikkat 1 ay önce
Mezarlıklar bidat değildir saçmalamayın. Medinenin eski dönemlerine bakin. Sonradan bu Suudi Arabistanın abd yanlısı Vehhabileri mezar taşlarını yok ettiler.
Düzce 1 ay önce
Mezarlıklar bir milletin tapu senetidir.Misal Avrupalı der ki Anadolu sizin değil , Sende dersin ki ne demek benim değil Atalarım en az Bin senedir bu topraklarda yaşıyor. İspatı da bak mezarlıklardır. Konuralp gazinin Akçakoca Beyin .... mezarlarını ve dahi Selçuklu Osmanlı mezarlıklarını gösterirsin . En önemli tarihi belgedir mezarlıklar. Ama maalesef roma mezarları bir el tarafından korunurken Osmanlı mezarları garip bir şekilde yok ediliyor.Mezarlarımız Anadolunun Tapu Senetleridir sahip
OSMANLI hayranı 1 ay önce
Geçmişine sahip olmayanın geleceğine bedbahtır
Ökkeş 1 ay önce
Dinimizde kabir lerin türbe haline getirilmesi yasak Osmanlıyı bi geç hangi sahabe nin mezari türbe zaten osmanlı soktu bu bidat leri dine sizde devam ettiriyorsununuz dine her sonradan giren bidat tır her bidat delalettir her delalet ate
hakkı 1 ay önce
konuralp şehir mezarlığında bundan çok günaydın
parçalı bulutlu