banner615

banner614

banner746

TEPKİ ÇEKEN UYGULAMA SON BULDU!

banner751

Akçakoca Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin tuvaletine yakışmayan turnike, belediye ekipleri tarafından kaldırıldı. Artık terminaldeki tuvalet hizmeti için ücret de alınmayacak.

Akçakoca 18.12.2019, 10:53 18.12.2019, 14:14
6107
banner747
Düzce Terminali'nde de şikayetlere konu olan turnike sisteminden Akçakoca Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, Başkan Okan Yanmaz'ın talimatıyla kurtuldu.Terminal tuvaletinin giriş kapısı adeta bir cezaevi giriş kapısını andırıyordu. Turnike vatandaşların şikayetine çokça konu olmuştu. Turnikenin metal parayla çalışması, kapıda bir görevlinin olmaması, yolcuları zora sokuyordu.
Tuvaleti kullanmak isteyen vatandaşların içeri girebilmesi için metal 1 lirayı 7 saniye gibi çok kısa bir sürede hazneye atması gerekiyordu. O an için üzerinde bozuk parası olmayan vatandaş tuvaletin içine giremediği gibi, bir görevlinin olmaması nedeniyle kimseye derdini de anlatamıyordu.


Türkiye’nin birçok yerinde dinlenme tesislerinde tuvaletler ücretsizken, parası olduğu halde vatandaşlar Akçakoca’daki tuvaleti kullanamıyordu.
Özellikle kadın ve çocuk yolcular için dayanılmaz bir eziyete dönüşen tuvalete giriş sorununun çözümü için vatandaşlar, belediye yönetiminden adım beklemişti.
Beklenen hamle Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'dan geldi. Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın direktifiyle bu saçma uygulamaya son verilirken, turnike yerinden sökülerek yerine kapı kondu. Üstelik yeni uygulama tamamen ücretsiz olacak.Vatandaşlar, terminal tuvaletini halkın rahatlıkla ve ücretsiz olarak kullanımına sokan Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a teşekkür etti.Öte yandan Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde 2 TL ücret karşılığında giriş yapılan turnike sistemi de vatandaşların tepkisini çekmişti.
HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (21)
Medeniyet 8 ay önce
Tuvaletin ücretli olması zaten medeniyete ters. Kayseride uzun yıllar kaldım bütün umumi wcler ücretsiz. Parası olmayan ne yapacak? Düzcede insana bakış açısı çok yanlış.
Vanli 8 ay önce
Aynı uygulamayi Düzce terminaldede bekliyorum çok gerici saçma bir sistem her defasında sorun çıkarıyor
düzce 8 ay önce
helal olsun bizim bakan ne zaman uyanacak bakalım...
remzi 8 ay önce
düzce belediyesi sinifda kaldı vesselam
Memet 8 ay önce
Terminal yolculardan para kazanır ama yolcular bedavaya tuvalete gidemez.Parasi olmayan donuna mi yapacak ne ayıp bir şey yahu.Her şey para demek oluyor. Sosyal devlet ve halk için belediyecilik tuvalette geçmiyor.Paravarsa s.cacaksin yoksa
Keskin düzceli 8 ay önce
Hep söylüyorum son dönemlerde sağılır inek olmuşuz aslını inkar eden bizden değildir
Düzceli 8 ay önce
Aynısından İstanbul Esenler otogarında var ve yıllardır kimse sesini çıkarmıyor çok enteresan.Bence de çok ılkel bir uygulama
Yüksel Acar 8 ay önce
Gecen hafta gördüm.Turnikenin kaldırilmasi iyi olmuş ama lütfen temizletilsin de.Son derece kirliydi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık