banner615

banner614

banner701

‘TİCARİ TAKSİ YÖNETMELİĞİ’ DEĞİŞTİ

banner619

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, ilçe esnafının sıkıntılarını çözmekte kararlı... Başkan Yanmaz'ın talimatıyla belediye bünyesinde oluşturulan ve taksici esnafının sorunlarına kulak veren heyet, raporunu yönetimin önüne sundu. Bunun üzerine 2010 yılınan hazırlanan Ticari Taksi Yönetmeliği’nin değişmesi kararı alındı ve güncellenen yönetmelik hakkında meclis bilgilendirildi.

Akçakoca 06.12.2019, 12:42 06.12.2019, 12:44
706
‘TİCARİ TAKSİ YÖNETMELİĞİ’ DEĞİŞTİ
banner682
Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde hizmet veren ticari taksilere yönelik yönetmelik değiştirilerek güncellendi.Belediye Meclis Üyesi ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Şenol Yazgan başkanlığındaki heyet, bir süre önce taksi duraklarını ziyaret ederek, taksici esnafıyla tek tek görüşme yaptı.Akçakoca Şoförler Odası Başkanı Mehmet Alev’in yer aldığı heyet, taksicilerin şikayet ve taleplerini bir dosya halinde rapor ederek belediye yönetimine sundu.


Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın talimatıyla görevlendirilen Zabıta Müdürlüğü, Ticari Taksi Yönetmeliği’ni güncelleyerek Meclis’in gündemine sundu.Belediye Meclisi Aralık ayı oturumunda konuyu meclis üyelerine aktaran yetkili ise Akçakoca Belediyesi Zabıta Hizmetleri Müdürü Serdar İnan oldu.


Konuya ilişkin olarak kürsüden bir açıklama yapan Müdür İnan, Akçakoca Ticari Taksi Yönetmeliği’nin ilk olarak 2010 yılında hazırlandığını, taksici esnafının çok sayıda şikayet ve talepleri üzerinden güncellenmek ihtiyacı olduğu için yeni bir taslak hazırladıklarını söyledi.

Korsan taşımacılığa darbe….
Yapılan açıklamada, taksi plakasına sahip olan fakat bir sebeple duraktan ayrılmış olan bazı taksicilerin korsan faaliyet yürüttüklerine dikkat çekildi. Hazırlanan yeni yönetmelikle, bu şekilde çalışan kişilere cezai işlem uygulanacağı da belirtilirken, Akçakoca Şoförler Odası ve taksici esnafının tamamının yeni yönetmelikten memnun oldukları söylendi.
Yorumlar (2)
bursalı ayhan saygıner 9 ay önce
Akçakoca il olsa daha havalı olurdu..Düzce içerde kaldı. gelişemiyor..liman ve ticaret şehri olurdu rusyadan gemiiler turistler gelirdi.yüksek hızlı tren bence akçakocadan geçmeli
Serdar Gürler 9 ay önce
Akçakoca yapar düzce bakar yakında akçakocaya bağlanırz bu gidişle en azından milli ve yerli birileri gibi çakma değiller füzceyi düzcenin yerlisi yönetebilir başkaları değil dışarıdan insanlar elini çeksin düzcenin insanından.
18°
az bulutlu