banner615

banner614

banner701

YANMAZ'A TEPKİ GİDEREK BÜYÜYOR

banner619

Akçakoca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nedim İşgören, önceki belediye yönetiminin kısıtlanması yönünde karar aldığı zincir marketlerin, bu günlerde yeniden açılmasına onay veren belediyenin kararına tepki gösterdi. İşgören, yaptığı açıklamada, mevcut uygulamayı ilçenin küçük esnafını bitirmeye yönelik tehlikeli bir adım olarak nitelendirdi.

Akçakoca 06.05.2019, 16:25 07.05.2019, 17:11
3468
banner682

Akçakoca'da zincir marketlerin önünü açan uygulamaya bir tepki de esnaf kesiminden geldi.

Seçimlerin üzerinden henüz bir ay geçmesine rağmen Akçakoca’da jet hızıyla 2 tane süpermarketin açılmış olmasına tepki veren esnaflar Akçakoca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nedim İşgören’e endişelerini iletti.

AESO Başkanı Nedim İşgören, yaptığı açıklamada, mevcut uygulamanın ilçenin küçük esnafını bitirmeye yönelik tehlikeli bir adım olduğunun altını çizdi.

Başkan Yanmaz’a konunun hassasiyetini ilettiklerini belirten İşgören, esnaf odası olarak bu uygulamada ısrarcı olmanın yerli esnafın kepenk kapatmasına yol açacağını, yeterince süpermarketin bulunduğu Akçakoca’da izin verilen her bir zincir market şubesinin, çok sayıda esnafa dükkan kapattıracağını söyledi.

Oda Başkanı Nedim İşgören ayrıca Akçakoca’nın esnafları adına, dün olduğu gibi bugün de bu uygulamaya son verilmesini istediklerini sözlerine ekledi.

Oda talepte bulunmuştu

Bilindiği gibi ilçenin yerli esnafının süpermarketlere karşı korunması için geçtiğimiz dönemde Belediye Meclisi’ne yazılı talepte bulunan Akçakoca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı (AESO) Nedim İşgören’in talebi, 1 Şubat 2017 tarihinde toplanan Belediye Meclisi tarafından kabul edilmiş ve aynı gün zincir market açılmasına yönelik kısıtlama kararı çıkartılmıştı. Bu kararın ortada olmasına rağmen, yeni seçilen Belediye Başkanı Okan Yanmaz, seçimlerden önce bazı çevrelere verdiği sözü yerine getirerek, Akçakoca’da yeni zincir market şubelerinin açılmasına onay verdi.

banner710
Yorumlar (11)
esnafi 1 yıl önce
okan yanmz...Bahçe kafenin bahçesine dirkleri dktirddin..Çatı da yaptırrsın sen onlara.Bu ne kayırımcılık..Bizde dikecez..gel sende sök..
A Haber Düzce Şubesi 1 yıl önce
Gazate okuma keyfimizi kaçırıyorsunuz el değiştirdikten sonra hep yanlı haber bırakın da haber okuyalım başkalarına maşa oluşunuzu değil.
Resul İnan 1 yıl önce
'' tehlkeli bir adım '' neymiş zincir marketin şube açması pehh
Hasan 1 yıl önce
Haber Akçakoca Başkan Yığılca bir gazetenin yapacağı en büyük hata
Tek 1 yıl önce
Diyosun
Çakır 1 yıl önce
Düzce merkezde olanlara neden ses yok sıkıntınız nedir belediye başkanlarıyla faruk özlü ile uğraşamıyorsanız sözümüz yok
Kieros 1 yıl önce
Zarar görür dediği 5 esnaf olsa olsa. Zincir yokken halka attılan kazıktanda 5 bin kişi etkileniyor doğru anlatmak lazım. Meyveli ağaçtır yanmaz taşlanması normal
Vatandaş 1 yıl önce
Helal olsun Okan başkana. Akçakocaya yazın onbinler geliyor şimdi sancısı tutanlar rantı paylaşanlar o yüzden halk olarak açılması mantıklı. Merak etme işgören rızkı ALLAH verir..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14°
kapalı