banner615

banner614

banner701

YANMAZ ÇALIŞMALARI BAŞLATTI

banner619

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, 1960’lı yıllarda halk arasında Tatlısu Plajı olarak bilinen bölgeyi yeniden canlandırmak için düğmeye bastı.

Akçakoca 26.08.2019, 10:16 27.08.2019, 19:05
1725
banner682

Akçakoca Belediyesi, Esentepe Öğretmenler Sitesi ile Belediyeye ait Abant Kahveci tesislerinin bulunduğu alandan, halk arasında Tatlısu Plajı olarak bilinen bölgeye inmek için patika yol  ve yürüyüş parkuru yapacak.

Akçakoca’nın turistik ve tarihi değerlerini ortaya çıkarmak için yoğun bir çalışma yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Okan Yanmaz “ Yeni nesillerin pek bilmediği, eski kuşaklarında hafızasından giderek silinmeye başlayan Esentepe Tatlısu Plajını gün yüzüne çıkarmayı hedefliyoruz.


 
Başlattığımız çalışma ile,  Esentepe bölgesinde  yaşayan insanlarımız gelecek yıl yani 2020 yaz sezonunda buradan denize girebilecek, midye çıkarabilecek ve aynı zamanda devreye alacağımız parkurda aileleriyle birlikte yürüyüş yapabilecekler” diye belirtti.

Bölgede araç parkı problemi de yaşandığını söyleyen Başkan Yanmaz, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine talimat verdiğini, Esentepe Öğretmenler Sitesi ile Abant Kahvecisi’nin olduğu alanda  otopark çalışması başlatıldığını belirtti.

Haber: H. DURNA

banner710
Yorumlar (4)
GÜNBAŞI 10 ay önce
Önce hizmet.. Plajları temizleyin. Wc-duş imkanı sağlayın. Güvenlikler, cankurtaranlar olsun. Biraz kalite gelsin. çevre illerdeki plajlara bakın??
........ 10 ay önce
mevcut plajlara duş ve soyunma kabini yapın bırakın bu boş işleri...
Ahmet gedik alaplı 10 ay önce
Parmagını uzatmış cok bariz bilerek cektirmiş görüntü yaptığı belli bunu ceken arkadaş işi bilmiyo birde ne olduda birden çok kötü olan akçakoca başkanı yerlere göklere sığmaz oldu anlam veremedim
DÜZCELİ 10 ay önce
BENCE LİMANIDA TAŞIYIN.LİMANN OLDUĞU YERDEDE DENİZE GİRİLSİN.DALGAKIRANLAR YAPILIRSA DENİZ SPORLARIDA OLUR.BEN İNNIYORUM.GÜZEL ŞEYLER YAPACAKSINIZ.
23°
az bulutlu