banner615

banner614

banner701

YENİ YENİ KENDİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI

banner619

Gırgır ve trol avcılığının 15 Nisan'da sona ermesinin ardından Akçakoca'da kıyı balıkçıları, denizde kendisini yeni yeni gösteren lüfer ve çinekop için denize açılıyor. Ramazan dolayısıyla balıkta tüketimin az, fiyatların da çok yüksek olmadığını belirten balıkçılar, "Bayramda balık tüketimi çoğalacaktır, beklentimiz bu yönde." dedi.

Akçakoca 22.05.2019, 16:29 22.05.2019, 17:05
2510
YENİ YENİ KENDİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI
banner682

Gırgır ve trol balıkçılarının 15 Nisan'da "paydos" demesinin ardından Batı Karadeniz'de avcılığı sürdüren kıyı balıkçıları, sahil hattında lüfer ve çinekop avlıyor.

Havanın kararmasına yakın saatlerde denize açılan kıyı balıkçıları, barbun ve istavrit ile denizde kendisini yeni yeni gösteren lüfer ve çinekop yakalamaya başladı.Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, yaptığı açıklamada, Karadeniz'de kıyı balıkçılarının avcılığı sürdürdüğünü söyledi.

Yeteri kadar avcılığın yapıldığını aktaran Karakaş, şöyle konuştu:

"Kıyı balıkçılığından tezgahlara yavaş yavaş lüfer ve çinekop gelmeye başladı. Barbun ve istavrit de tezgahlarda bulunuyor. Ramazan dolayısıyla balıkta tüketim az, fiyatlar çok yüksek değil. Havalar açtıktan, güneş çıktıktan sonra barbun ve istavrit avcılığı biraz daha arttı, son zamanlarda çinekop ve lüfer gelmeye başladı."Balıkçıların ağa yeni gelen lüfer ve çinekoptan memnun olduğunu dile getiren Karakaş, "Bayramda balık tüketimi çoğalacaktır, beklentimiz bu yönde. Hava güzel giderse avcılık da olacaktır. Tezgahlarda balık eksikliği olacağını düşünmüyoruz." ifadelerini kullandı. (AA)


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (1)
Türkseven Kavşağı 1 yıl önce
Türkseven kavşağının neresi olduğunu bilen varmı arkadaşlar.Bunlar kendilerince kavşak icat etmişlerde
21°
açık