banner615

banner614

banner746

1 KİŞİ 16 KİŞİYE VİRÜS BULAŞTIRDI

banner751

Kaynaşlı'ya bağlı Darıyeri Mengencik Köyü koronavirüs bulaşan kişi sayısının fazlalığı nedeniyle 14 gün karantinaya alındı. Jandarma ekipleri, köyün giriş ve çıkışında güvenlik önlemleri aldı. Köyde yaşayan koronavirüs hastası bir vatandaşın 16 kişiye hastalığı bulaştırdığı ortaya çıktı.

Asayiş 08.06.2020, 16:45 08.06.2020, 18:33
13628
1 KİŞİ 16 KİŞİYE VİRÜS BULAŞTIRDI
banner747

Yeni tip koronavirüs (Kovid - 19) tedbirleri kapsamında Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararıyla Kaynaşlı'ya bağlı Darıyeri Mengencik Köyü karantinaya alındı. Köye giriş-çıkış yasaklanırken, jandarma güvenlik tedbiri aldı. Köyde yaşayan vatandaşların karantina kurallarına uyması istenirken, sağlık ekipleri de ev ev dolaşarak yüksek ateş ve öksürük gibi şikayetleri olanları belirlemeye başladı. Karantina uygulaması 14 gün süre ile uygulanacak.

Düzce Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Vaka sayısında artış görülen İlimiz Kaynaşlı İlçesi'ne bağlı Darıyeri Mengencik Köyü'ne giriş-çıkışların 8 Haziran 2020 tarihinden itibaren 14 gün süre ile kontrollü olarak sağlanmasına, köyde ikamet eden kişilerin 14 gün süresince evde izole olmalarının sağlanmasına, ilgili kurum ve kişiler tarafından gerekli önlemlerin alınmasına karar verildi."

Öte yandan köyde yaşayan koronavirüs hastası bir vatandaşın 16 kişiye hastalık bulaştırdığı ortaya çıktı. Toplam 17 kişinin hastalıkla enfekte olduğu köyde sayının daha da artmasından endişe ediliyor.

Yorumlar (7)
X 2 ay önce
Müstehak onlara , korona yok gibi yaşadılar 3 aydır.
Kutup avcisi 2 ay önce
O köyden virüs bulaşabilü ayı cikabilü
Vatandaş 2 ay önce
Nasıl bayramda iyi gezdiniz mi
Fikret Konca 2 ay önce
Bizim insanımız işin ciddi oldugununu anlayamadı!
Allah akıl fikir versin b 2 ay önce
bu millet akıllanmadığı sürece bu hastalık daha da artacak, bakın on yada on beş gün sonra Düzce de hastalık sayısı ve pozitif sayısının arttığı haberlerini göreceğiz
Isimsiz 2 ay önce
Iyi anlayip dinleyinde oyle haber yapin 1 kisi 16 kisiye bulastirmadi farkli kisiler tarafindan herkez enfekte oldu iyi dinleyin anlayin insanlari
mengencikli 2 ay önce
olay köskte geçiyor, bahçivan , aşçıya , aşçı uşağa
27°
açık