banner615

banner614

banner701

6 SANIKTAN 2’Sİ BERAAT ETTİ

Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, 6 tutuksuz sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Aralarında öğretmen ve doktorların da bulunduğu sanıklardan 2’si beraat etti.

Asayiş 18.05.2019, 11:05 19.05.2019, 15:23
3599
banner682

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan yargılanan 6 sanık, avukatları ve yakınları katıldı. 

Duruşmada savunma yapan S.Ö, örgüt ile bağlantısı olması iddiasıyla çok sevdiği öğretmenlik mesleğinden ihraç edildiğini söyledi. 

Yığılca ilçesinde öğretmenlik yaptığını belirten S.Ö, "Benim bu örgütle bağlantım olarak sadece sendika üyeliğim gözüküyor. Başka hiçbir kriter ya da yakalanan bir belge yok. Ben bu sendikaya da telefon ile üye oldum, kıymet vermedim. Beraatimi istiyorum." dedi.

Diğer sanıklar da mahkeme heyetinden beraatlerini talep etti. 

Mahkeme heyeti, sanıklar F.S, S.Ö, T.D. ve M.K'nın dosyalarının ayrı ayrı tefrikine, diğer sanıklar E.A. ve Y.E.E'nin beraatine karar verdi. 

Bir önceki celsede Cumhuriyet Savcısı, sanıklardan F.S, S.Ö, T.D. ve M.K'nin işlediği suçun vasıf ve mahiyetinin değiştiğini belirterek, sanıkların "silahlı terör örgütüne yardım etmek" suçundan 1 ila 5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasını, E.A. ve Y.E.E'nin ise beraatini talep etmişti.

İddianameden 

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, FETÖ/PDY kapsamında, aralarında öğretmen ve doktorların da bulunduğu 6 sanığın "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 5 yıldan onar yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor. 

İddianamede, sanıkların Yığılca ilçesinde örgüt adına faaliyet yürüttüklerine yer veriliyor.(AA)
 

banner710
Yorumlar (6)
vatandaş 1 yıl önce
Tabanı da tavanı da 15 Temmuz'dan sonra birdir. 15 Temmuz perdenin açılmasıdır, göremeyenlere yazıklar olsun.
adam olmak 1 yıl önce
REİS 17-25 sonrası bunlarla irtibatınızı kesin demişti.okulundan dersanesinden gazetesi bankası ne varsa bırakın demişti.eee dinlemediysen o zaman yapacak bişe yok.bunların sendikası 17-25 sonrası kurulmadımı...dersane okulunda çocuklarınızı alın dediğinde neden almadınız..bankalarından paraları çekin gazete aboneliğini iptal edin demişti devlet.devletin başı çağrı yapıyorsa EMİR kabul edeceksin.17-25 milattır.dinleyecekdiniz..
Ali Ekrem 1 yıl önce
He he garibana cevap! Doktor ve öğretmen zenginse sen açlıktan sürünüyorsun.2 bin lira asgari ücretle sana durmak yok, yola devam.
He he gariban yazana ceva 1 yıl önce
Akp nin Düzce birinci sıra Vekili nin kızı nerede Okumuş ve ne bağlantıları var... sadece 1 siyasi örnek veriyorum sana... eğer zerre kadar Allah-a ve Kitap-ı Kuran-ı Kerim e inanıyorsanız siyasi olanlarıda yargılanırsınız... akp liler.....
adalet 1 yıl önce
fetö'nün takkesini hediye alan milletvekili ve ysk üyesi neden yargılanmıyor.. zenginler parayı verip yırtıyor, garibanlar yargılanıyor.
he he gariban 1 yıl önce
Gariban dediklerin birisi doktor diğeri öğretmen. Milletin hakkını yiyerek makam kazandılar. Elbetteki yargılanacaklar. Fetö davalarını sulandırmaya çalışmayın. Hepsi bu millete hesap verecek.
23°
açık