banner615

banner614

banner701

BÜTÜN MİLLET BAHÇELERİNDE BULUNACAK

banner619

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'deki balık tüketiminin dünya ortalamasının gerisinde kaldığına işaret ederek, "Millet bahçelerini balık tüketiminin merkezi haline getirmek istiyoruz. Millet bahçelerinde en az bir balık ekmek büfesi olsun istiyoruz" dedi.

Asayiş 22.04.2019, 09:45 22.04.2019, 09:50
1953
BÜTÜN MİLLET BAHÇELERİNDE BULUNACAK
banner682

Pakdemirli, yıllık kişi başı tüketilen balık miktarının Avrupa'da 23, dünyada 18, Türkiye'de ise 7 kilogram civarında olduğunu, bu tablonun değişmesi için çalışma yaptıklarını aktardı.

Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla halen 28 ilde 25 milyon metrekarelik alanda çalışmaları yürütülen 52 millet bahçesinin balık tüketiminin artırılması için değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, millet bahçelerinin her birinde en az bir balık ekmek büfesi kurulması gerektiğini kaydetti.

Türkiye Belediyeler Birliğine, millet bahçelerinde balık ekmek büfelerine yer verilmesi için teklif götürdüklerini açıklayan Pakdemirli, "Millet bahçelerini balık tüketiminin merkezi haline getirmek istiyoruz. Millet bahçelerinde en az bir balık ekmek büfesi olsun istiyoruz." ifadesini kullandı.

Pakdemirli, insanların yoğun çalışma temposunda olduklarından daha kolay tüketebilecekleri gıdalara yönelmiş durumda olduklarının altını çizerek, kolay ulaşılabilen hazır yemeklerin (fast-food) özellikle genç nesillerin sağlıksız beslenme alışkanlıkları edinmesine neden olduğuna dikkati çekti.

Ekmek arası balığın, söz konusu büfelerle iç bölgelerdeki illere farklı bir konseptle taşınması sağlanacağını belirten Pakdemirli, "Söz konusu büfeler, balığın uygun fiyatlarla aile bireylerine ulaştırılmasına ve insanlara balık yeme alışkanlığı kazandırılmasına katkıda bulunacaktır, ayrıca toplumun sağlıklı beslenmesine, milli üretimde sürdürebilirliğin sağlanmasına, ülkemizdeki istihdama ve ekonomiye katkı sağlayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Pakdemirli, Türkiye'nin balık çeşitliliği konusunda çok zengin olduğuna dikkati çekerek, her alanda olduğu gib balıkçılıkta da üreticinin ve tüketicinin yanında olmak için çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi. (HaberTürk)


 
 

banner710
Yorumlar (9)
Resul arif 1 yıl önce
Balığın karadenizden çıkma şartı da olsun millet yanlış anlamasın.
işsiz vatandaş 1 yıl önce
millet yemeye ekmek bulamıyor, çalışmaya iş. siz önce bu sorunu çözün. bahçede parası olan gezer. bu seçim sizi akıllandırmadıysa bir daha ki seçime sandığa gömülürsünüz.
Resul İnan 1 yıl önce
yeni bir rant kapısı gayet mantıklı..
Çözümmü? 1 yıl önce
Millet bahçeleri sayesinde işsizliğe çare buluruz. Enflasyonu yeneriz, Doları düşürürüz, Dış ticaret açığını kapatırız, Peh, peh, peh nasıl çözüm bu böyle? Dünya kıskanıyorrrrr...
Yaa sabır, sabır... 1 yıl önce
Ah, ahhh... Etin kilosu 20 lira olacak diye bekledik, otun kilosu 20 lirayı geçti...Tarımı hayvancılığı geliştirmesi gereken bakanımız da millet bahçeleriyle ilgilenir olmuş. Gülelim mi, ağlayalım mı?
Serdar Gürler 1 yıl önce
Bizim millet yemeye ekmek bulamıyor sende birde balıktan bahsediyorsun üç tarafımız denizlerle çevrili ama balıkçılığın Besinden anlayan yok norveçten gelecek uskumrular yine kimbilir kimleri zengin edeceksiniz yoksa melendenmi tutacaksınız .
A.Rıza ÖZÇELİK 1 yıl önce
Belediyelerin arpalıkları kapanınca direk bakanlıktan inşaata başlayacaklar demek ki. Devletin malı deniz
Three Musketeers 1 yıl önce
Belediyeler elden gidince rant bitti simdide “millet bahceleri!” ihale isleri basladi, bufeleri de siz calistirin.!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
parçalı bulutlu