banner615

banner614

banner701

ÇOK SAYIDA VATANDAŞA CEZA KESİLDİ

banner619

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Arife gününden itibaren başlayarak Ramazan Bayramı boyunca devam edecek olan 4 günlük sokağa çıkma yasağını ihlal eden çok sayıda vatandaşa, polis ekipleri tutanak tutup ceza yazdı. Bazı vatandaşlar sokağa çıkma nedenlerine çeşitli bahaneler gösterseler de, ceza yemekten kurtulamadı.

Asayiş 23.05.2020, 17:30 23.05.2020, 16:12
8686
ÇOK SAYIDA VATANDAŞA CEZA KESİLDİ
banner682

Tüm dünyayı kasıp – kavuran Yeni Tip Covid -19 Pandemisi nedeniyle, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle Türkiye’de Arife Günü ve Ramazan Bayramı boyunca sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Düzce’de yasağın ilk gününde,  polis ekipleri sokağa çıkanlara göz açtırmadı.

Sokağa Çıkma Yasağı nedeniyle, kentin giriş ve çıkışları ile ana arterlerde güvenlik önlemi alan polis ekipleri, araçları ile şehir merkezinde dolaşarak yasağı ihlal eden çok sayıda vatandaşa tutanak tutarak 3 bin 150 TL’lik ceza yazdı.

Bazı vatandaşlar ceza yememek için sokağa neden çıktıklarını çeşitli bahaneler üreterek anlatmaya çalışsalar da, ceza yemekten kurtulamadı.

Markete gitmek için sokağa çıkan bazı vatandaşları ise polis ekipleri evlerine yürüyüş mesafelerindeki marketlere gitmeleri konusunda uyararak, vatandaşları geri gönderdi.

banner710
Yorumlar (11)
vatandaş 1 hafta önce
Lütfen kalıcı konutlarda denetimleri sıklaştırın! Bugün vatandaş almış çocukları parka çıkarmış, bizim çocuk ben niye çıkamıyorum diyor, gel bu çocuğa anlat bakalım o sokağa çıkan kural tanımaz insan. Sayın valim lütfen, illa cimere mi yazalım, kalıcı konutlarda denetimleri, özellikle parkların etrafını boş bırakmayın.
bekle 1 hafta önce
okadar polis var tahsilsiz adamları bekçi yaptılar,okumuş çocuklar sokakta iş arıyo
Kiraztarla 1 hafta önce
Köylerde denetim yok millet sokaklarda
Ahmet hakan 1 hafta önce
Her köye bi jandarma koysunlar dimi illa coban lazım bitane kendi başlarına idrak edemiyolar cobansız olmaz
sçavuş 1 hafta önce
ceza kesmek için bahane arayanlara hiçbir bahane çare olmaz
Mete 1 hafta önce
Kimse doğru düzgün yasağın nasıl olduğunu anlamadı, belkide bu da bir taktiktir vatandaşın cebindeki parayı nasıl alırız taktiği !!
jondepp 1 hafta önce
az oluyor cezalar makarnacılara az oluyor,,,
Adore81 1 hafta önce
Tamam işte devlete (maliyeye) gün doğdu.
Çok iyi 1 hafta önce
Cokk iyi yapmışlar polislerimiz daha çok kessinler.bilincsiz vatandaş çok yazikk yazik
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
hafif yağmur