banner615

banner614

banner701

FETÖ DAVASINDA 3 TAHLİYE

banner619

Düzce'de 5'i tutuklu 14 sanığın yargılandığı FETÖ'nün "mahrem askeri yapılanması" davasında, 3 sanığın tutuklu bulundukları süre ve mevcut delil durumu kapsamında tahliyesine karar verildi. Tahliye edilen sanıklardan Astsubay H.F.T, ankesörlü telefonla mahrem imamlarla değil, kız arkadaşlarıyla görüştüğünü savundu.

Asayiş 20.04.2019, 10:35 21.04.2019, 12:48
4585
FETÖ DAVASINDA 3 TAHLİYE
banner682
Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "mahrem askeri yapılanması"nda yer aldıkları iddiasıyla 5'i tutuklu 14 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, ankesörlü telefonla ardışık arama yaptıkları tespit edilen, açığa alınan asker ve öğretmenlerden oluşan tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

Duruşmaya, mahkemeye ulaşan evrakın okunması ve sanık savunmalarının alınmasıyla devam edildi."Ankesörlü telefonla kız arkadaşlarımla görüşüyordum"
 
Savunma yapan daha önce açığa alınan tutuklu sanık Astsubay H.F.T, suçsuz olduğunu iddia ederek, tahliyesini istedi.

Daha önceki ifadelerine aynen katıldığını aktaran H.F.T, "Daha önce de ifade ettim. Ben bu ankesörlü görüşmelerimi kız arkadaşlarımın beni araması sonucu yapıyordum. 40 görüşmem var deniyor, bunlar da 3 ya da 2 dakika. Ben mahrem imamlarla görüşmedim. Tahliyemi talep ediyorum." dedi.
 
3 sanığa tahliye
 
Heyet, diğer sanıkların savunmalarını da dinleyerek duruşmaya ara verdi.

Ara kararı açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu bulundukları süre ve dosyadaki mevcut delil durumunu dikkate alarak, tutuklu sanıklar H.F.T, A.Ç. ve E.D'nin tahliyesine karar verdi.

Heyet, diğer tutuklu sanıklar M.Y. ve M.Ü'nün bu hallerinin devamına karar vererek, tutuksuz sanıkların imza atma ile adli kontrol şartını kaldırdı.

Heyet, sanık ve avukatlarına mütalaaya karşı savunma yapmaları için bir sonraki duruşmaya kadar süre verdi. Duruşma, 16 Temmuz'a ertelendi.İddianameden

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, açığa alınan öğretmen ve asker 14 sanığın "mahrem askeri yapılanma" içerisinde örgüt adına farklı birimler kurdukları bilgisi yer alıyor. İddianamede ayrıca sanıkların, ankesörlü telefon aracılığıyla ardışık aranma yöntemini kullandıkları belirtiliyor.

Sanıklar hakkında, "terör örgütü kurmak ve yönetmek" veya "terör örgütüne üye olmak" suçlamalarıyla 7,5 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor. (AA)
banner710
Yorumlar (6)
Ali 1 yıl önce
Bu nasıl iş böyle o kadar Can kaybı var bumudur yani
vatandas 1 yıl önce
besle kargayi oysun gozunu
yurdunu seven 1 yıl önce
yazık aynen çok yazık ondan sonra tahliye olan bu vatan hainleri seçimlerde sandık başına giderler hani nerde cezaları hepsi çıktı neredeyse bukadarmı 250 şehitlerimizin hakkı neredeeeee
Düzceli 1 yıl önce
Bu cezası kesilenler neden dışarıda geziyor.250 şehidimiz halen mezarında rahat değildir diye düşünüyorum.Cezası kesilenler kırallar gibiler anlamakta güçlük çekiyorum anlayamıyorum.
Ercan sevki 1 yıl önce
Bunlarin yatacak yeri yok gecen bitanesi 250 sehidimizi mitciler vurdu dedi bana bendelaciverte boyadim
Vatansever 1 yıl önce
Yazık giden 250 cana yazık.Bu devirde ankeserlü telefonla kızlarla konuşuyorum diyor ve hakimde bunu yutugor.Bu millete çok yazık.
14°
kapalı