banner615

banner614

banner620

İNTERNET KAFELER DENETLENDİ

banner619

Gölyaka’da ilçesinde bulunan internet kafeler emniyet ekipleri tarafından denetlendi.

Asayiş 05.10.2018, 17:02
945
İNTERNET KAFELER DENETLENDİ
banner621

“Çocukların İnternet Ortamında Cinsel İstismarına Karşı Küresel İttifak” kapsamında ilçede merkezinde bulunan internet kafeler “İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Denetleme Ekipleri” tarafından denetlendi.

Gölyaka Emniyet Ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 12 ve 15 yaş altı çocukların işyerine alınmamaları ile ilgi bilgi vererek bu konuda dikkat edilmesi gerektiği bildirildi. Ayrıca denetimlerde, internet kafe işletmecilerine uymaları gereken kurallar hakkında bilgi veren komisyon üyeleri, kafelerin belediye açılış ve çalışma ruhsatları, kaymakamlıktan alınması zorunlu olan izin belgeleri, sigara yasağına uyulup uyulmadığı ve 'sigara içilmez' levhalarının olup olmadığı kontrol edildi.

Denetlenen iş yerlerinden biri olan Kalyoncu Eğlence Merkezi'nin sahibi Samet Kalyoncu şunları kaydetti:

"Yapılan uygulamaları yerinde buluyorum ve işlerimizi titizlikle yürüterek amacımız okul saatlerinde daha iyi eğitim ve öğretim hayatının devamlılığını sağlamaya çalışırken yanı sıra eğlence vakitlerinde gençlerimizin zarar görmeden vakit geçirmelerini amaçlıyoruz. Bu konu da hassasiyet gösteren başta Düzce Valimiz Dr. Zülkif Dağlı olmak üzere Emniyet Ekiplerimize de teşekkür ediyorum" dedi.

banner626
Yorumlar (5)
sadece kafeleri değil 1 yıl önce
siz asıl diğer kafeleri denetleyin özellikle geç saatlerde ve birde pazar yerini gece kontrol edin her şey dönüyor orada.
duverduzulu 1 yıl önce
Samette yanlış olmaz
Hk 1 yıl önce
İnternet cafe kaldı mı ya herkesin evinde pc ve internet var artık sanki
Recep 1 yıl önce
Duyarlı işletme için tşk ederiz . Hep birlikte elimizi taşın altına koymamız gerekir...
Düzceli 1 yıl önce
Şu Düzce’deki internet kafeler niye denetlenmez Allah aşkına
hafif yağmur