banner615

banner614

banner701

PARKTA DA İMTİYAZ YOK!

banner619

Düzce'de uyarıları hiçe sayan sürücüler yüzünden yayaların olan kaldırımlar park yerine dönmeye devam ediyor. Bu nedenle Düzce Belediyesi zabıta ekipleri merkezde bulunan sokak ve caddeler kaldırım işgalleri başta olmak üzere denetim gerçekleştirdi. Kural tanımaz sürücülere cezai işlem uygulandı.

Asayiş 13.05.2019, 23:24 14.05.2019, 15:10
7491
banner682

Düzce'de kötü bir alışkanlık olan kaldırıma park etme eyleminden vazgeçmeyen sürücüler yüzünden yayalar yoldan yürümek zorunda kalıyor. Uyarı ve cezai yaptırımları umursamayıp 'kestirme' düşüncesiyle kaldırıma bırakılan araçlar hem yayaların hem de engelli vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oluyor.   Son olarak Spor Sokak üzerindeki kaldırıma engelli yolu dahil tüm geçişleri kapatacak şekilde yan yana park edilen araçlar 'Bu ne sorumsuzluk!' dedirtti. Duyarsız sürücülere 'Dur' demek için denetimleri arttıran zabıta ekipleri iftar sonrası harekete geçti.Zabıta ceza yağdırdı

Akşam saatlerinde İstanbul Caddesi, Spor Sokak ve merkez sokaklarında denetime çıkan zabıtalar kaldırıma park etmiş sorumsuz sürücülere ceza kesti. Zabıta ekipleri denetimde ayrıcalıklı olduğu iddia edilen Mercedes marka araca da ceza kesildi.153 Türk Lirası idari para cezası 

Öte yandan çok sayıda zabıta ekibinin katıldığı denetimde kaldırıma yasak olduğu halde park eden araçlara idari para cezası kesen ekipler, kaldırım işgali konusunda asla müsamaha gösterilmeyeceğini belirtti. Belediyeden yapılan açıklamada ise şunları kaydedildi: "Zabıta ekiplerimizce yürütülen kaldırım denetimleri beli periyotlarla devam edecek. Özellikle iftar sonrası şehir merkezinde artan hareketlilik yaya vatandaşlarımız için sorun teşkil ediyor. Kaldırımlara yapılan araç parklanmaları yaya trafiğinin akışını engelleyecek seviyelere kadar geliyor. Bu konuda İçişleri Bakanlığı’nın da kesin talimatı var, denetimlerin sıklaştırıldı. Biz de kanunun öngördüğü şekilde yaptığımız denetimler kapsamında kural ihlali yapan araçlara 153 Türk Lirası idari para cezası yaptırımı uyguluyoruz. Caydırıcı cezalar bir yana bu konuda Düzcelilerin anlayış göstermesini rica ediyoruz. Kaldırımlar yayalar içindir, araçların park edilmesi için değil."  


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 

banner710
Yorumlar (36)
vatandaş 1 yıl önce
Katlı otopark civarı, istanbul caddesinde 2. ve hatta 3. parklanma, hastane cad., aydınpınar cad. ve bilimum tüm caddeler araçların ve esnafın kaldırım işgaline karşı sürekli denetlenmelidir.
Mahalle 1 yıl önce
Mahallelerde bi baksinlar tir parkına dondu mahalle kaldırımları merkez sancaklar
Ses 1 yıl önce
Birde ara sokakdaki kiyafet manav tezgahlarını gorsunler kaldirimi dukkanmi beli degil
Düzceli 1 yıl önce
Acaba bu haberi yapan ismi neden yok yoksa bu haberi yapan kişinin mercedes marka arabanın sahibi ile bir alıp veremediği mi var ;)
Pideci 1 yıl önce
Allah rızası icin pastacı Bistro önündeki araçlara da ceza kesin adamlar akşamları arabayı kaldırma dükkan önüne çekiyor kaldırımda yürüyemiyoruz ailemizle
Mezarcı 1 yıl önce
Allahtan öncü haber şaka yapıyor da arada gülüyoruz.153 tl ceza kimi neyden caydırır Allah askna iş yapıyormus gibi göründüğünüz için bu memleket iflah olmuyor işte.
Yavuz 1 yıl önce
Belediyede adamı olan cezaları iptal ettiriyor deniyor.
keşke 1 yıl önce
keşke her gün yapılda bu denetimler yapım bakalim bir iki ay daha bir daha park edebiliyorlar mı bu kendini bilmişler... çok ayıp!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
hafif yağmur