banner615

banner614

banner701

POLİSLER SAVUNMA YAPTI

FETÖ'nün Düzce'deki "yasa dışı dinleme" davası kapsamında Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada savunma yapan tutuksuz yargılanan 5 polis, kanunsuz olarak kimseyi dinlemediklerini ve suçsuz olduklarını öne sürdü.

Asayiş 14.06.2019, 13:51 14.06.2019, 16:01
2711
banner682

Düzce'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ne ilişkin davada, eski il genel sekreter yardımcısı, il emniyet müdür yardımcısı ile Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin başhekimini dinledikleri iddiasıyla tutuksuz 13 polisin yargılanmasına devam edildi.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya 3 tutuksuz sanık, avukatları ve yakınları katıldı. Elazığ ve Adana'daki iki sanık ile Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlantı kuruldu.

Dosyaya eklenen sanıklara ait cep telefonlarının HTS kayıtlarını inceleyen mahkeme heyeti, sanıkların savunmalarını aldı.

Kanunsuz olarak kimseyi dinlemediklerini, suçsuz olduklarını öne süren sanıklar, beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanıklardan M.E.T. hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına, dosyanın bir örneğinin mütalaa için Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesine karar vererek duruşmayı 25 Ekim'e erteledi.

İddianameden

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanıkların "terör örgütüne üye olmak", "haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek", "kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği" ve "özel hayatın gizliliğini ihlal etmek" suçlamasıyla 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor. (AA)

banner710
Yorumlar (3)
Ercan sevki 1 yıl önce
Siz masumsuz oylemi yalan soylerken insanin yuzu kizarir
Ali 1 yıl önce
Beni tam 5 sene kim dinledi niye dinledi hâlâ anlamış değilim
Eski AKP li 1 yıl önce
Çoğu masum memurların bu fetö şebekesi yüzünden yuvaları dağıldı. Adama üstünden belge ile emir geliyor. Adam dinlemeyip napıcak. Alsana kumpas işte. çalışkan
memura yapılan kumpas. Mahkemenin çok iyi araştırması lazım bu şahışları.
31°
açık