banner615

banner614

banner746

ŞANTİYEDEKİ HIRSIZLIK VATANDAŞ KAMERASINDA

banner751

Düzce Belediyesi’ne ait şantiyeden alüminyum profil çalmaya çalıştığı iddia edilen 3 çocuk vatandaş kameralarına yansıdı. Çekildiklerin fark eden çocuklar önce olay yerinden uzaklaştı, daha sonra is ellerine aldıkları yabancı cisimlerle döndü ve kendilerini kayda alan duyarlı vatandaşa saldırdı.

Asayiş 29.05.2019, 18:53 29.05.2019, 20:20
5366
banner747

Olay saat 17.30 sıralarında meydana geldi.

İddiaya göre; D-655 Karayolu üzerinde bulunan ve Düzce Belediyesi’ne ait olan şantiyeden yaklaşık değerinin 1.000 lira olduğu belirtilen alüminyum profil çalınmak istendi.3 çocuğun profili omuzlayıp, şantiyenin arkasında bulunan açıklıktan dışarıya çıkarttığını gören bir vatandaş, hemen telefonuna sarıldı.

Profili çalmaya çalıştığı iddia edilen çocuklar, kendilerini çeken vatandaşı görünce panikleyerek yüklerini kenara attı ve hızla köprünün altına kaçtı.D-655 Karayolu’nun Akçakoca istikametinden yola tırmanan şüpheli çocuklar hazırda bekleyen motosikletlerine binerek, Düzce istikametine ters şeritten ilerlemeye başladı.

Olanları fotoğraflayan duyarlı vatandaş hızla polisi aradı ve olanları anlattı. Bu esnada motosikletlerin geri geldiğini fark eden vatandaş bu kez telefonundan video kaydı başlattı.Hızla olay yerine gelen çocuklar ellerindeki şişe ve taşları, kendilerini kayda alan vatandaşa fırlattılar.

Yaşananların kameraya yansıdığı olaydan duyarlı vatandaş yara almadan kurtuldu.Olay yerine intikal eden polis ekipleri yaşananları vatandaştan dinlerken, olayla ilgili inceleme başlattı.Çocukların, çaldıkları profili köprünün altında parçalayarak motosikletlere yüklemeyi planladıkları tahmin edilirken, olanlara tanıklık eden vatandaş, belediyeye ait malların vatandaşlara ait olduğunu belirtti ve şantiyedeki güvenlik önlemlerinin arttırılmasını istedi.Haber: İ.İ.AYDOĞDU

Yorumlar (3)
Mehmet çak 1 yıl önce
Teşekkürler öncü haber. Diğerlerinden 1-0 öndesiniz
ali veli 1 yıl önce
Motor lar Adana Hatay da kullanılan motor bunlar hepsi hırsız sokak sokak gezip keşif yapıyorlar
Düzceli 1 yıl önce
Hırsızların suçu yok,etrafını kapatıp önlem almayan oradan sorumlu müdür suçlu.Önlemini al bakalım gelebiliyorlarmı.Güvenlikçiler ne yapsın yüz dönüm arazi.
27°
açık