banner615

banner614

banner701

TAKMAYANA 625 TL CEZA!

banner619

Düzce İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri, 1 Aralık 2019'dan itibaren ticari araçlarda zorunluluk haline gelen kış lastiği denetimlerine başladı. Jandarma Trafik Timlerince, sorumlu olduğu karayolu üzerinde seyir eden araçlarda kış lastiği olup olmadığı ve mevcut kış lastiklerinin diş derinlikleri kumpas ile kontrol edildi.

Asayiş 05.12.2019, 10:14
1613
TAKMAYANA 625 TL CEZA!
banner682

Türkiye genelinde 1 Aralık - 1 Nisan tarihleri arasında devam edecek olan kış lastiği takma zorunluluğu kapsamında Düzce'de kontroller sık aralıklarla devam ediyor. Başlayan kış lastiği zorunluluğu ile birlikte vatandaşların güvenle seyahat etmesi için İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri gibi Düzce İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik Timleri de denetimler gerçekleştirmeye başladı. Jandarma Trafik Timleri, sorumluluğunda bulunan karayolu üzerinde oluşturduğu uygulama noktasında kış lastiği denetimi yaparak sürücülere uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verdi.

Uygulama çerçevesinde, hafif ticari araçlar, minibüs, çekici, kamyon ve otobüsler durdurularak kumpas ile lastiklerin diş derinliklerine bakıldı. Jandarma Trafik Timleri, ayrıca araçların lastiklerinin yanaklarında bulunması gereken (M+S) işareti ile birlikte kar tanesi (snowflake) işaretlerinin de varlığı kontrol edildi.

Yetkililer tarafından özellikle zorlu iklim ve doğa koşullarının yaşandığı Düzce'de kış lastiği takmanın tüm araç sürücüleri için elzem olduğu belirtilirken kış lastiği kullanmamanın cezasının 625 TL olarak uygulanacağı hatırlatıldı.

Vatandaşların öncelikle kendi can ve mal güvenliği için, zorunluluk olmasa da hususi araçlar da dâhil olmak üzere kış lastiği takmalarının, bunun yanı sıra araçlarında zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmalarının önemine değinen jandarma ekipleri, seyahat etmeden önce gidecekleri güzergâhlardaki hava ve yol durumunu öğrenerek tedbirli olmalarını istedi.

Jandarma Trafik Timleri tarafından kontrollerin dönem içerisinde aralıksız bir şekilde edeceği bildirildi.

Yorumlar (1)
Muhammet 9 ay önce
Bu konu çok önemli bide lastik tarihlerini kontrol edilmeli kimi servisçi arkadaşlar lastik gözüksün diye kışlık takıyorlar
20°
açık