banner615

banner614

banner701

ATIK ŞİŞELERDEN YAPTILAR

banner619

Çilimli Anadolu Lisesi öğrencileri kışın yiyecek bulmakta güçlük çeken kuşların gıda ihtiyacını karşılamak amacıyla atık şişelerden yemlik yapıp buğdayla doldurarak Çilimli 15 Temmuz Parkı'ndaki oturma gruplarına astı.

Çilimli 12.02.2020, 14:37 12.02.2020, 16:55
1356
banner682
Çilimli Anadolu Lisesi öğrencileri anlamlı bir çalışmaya imza attı. Bu soğuk kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar için Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Fatih Öztürk öncülüğünde plastik atıklar yemliğe dönüştürülerek alkışı hak eden bir proje hayata geçirildi.


Kış ayını fırsat bilen ve "hayvana da merhamet" düşüncesiyle okulun 11-A sınıfı öğrencileri boş su şişelerini biriktirmeye başladı.


Biriktirilen atık plastik şişelerden yemlik yapan gençler, buğday ile doldurdukları yemlikleri Çilimli'nin Topçular Mahallesi'nde bulunan 15 Temmuz Parkı'ndaki oturma gruplarına astı.


Okul idaresinin de destek verdiği çalışmayla ilgili konuşan Okul Müdürü Mevlüt Uçarcı; "Bu sosyal sorumluluk projesi sayesinde öğrencilerimiz merhametin pratik hayata nasıl yansıdığını gördü ve değerler eğitimini yaşayarak öğrenmeyle elde etti." ifadesini kullandı.


Çilimli 15 Temmuz Parkı'ndaki yerini alan yemlikler, her hafta öğrenciler tarafından kontrol edilerek yem takviyesi yapılacak.
Yorumlar (1)
Ihsan Keser 2 ay önce
Güzel bir düşünce hocamizi ve ogrencileri tebrik ederim.
parçalı az bulutlu