banner615

banner614

banner701

BAŞKAN YAVUZ’DAN ÖZEL AÇIKLAMALAR

banner619

Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulunan Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Düzce’ye kurulması planlanan katı atık tesisi hakkında “Yakın zamanda bu konu ile ilgili fiziki çalışmaların başlayacağını biliyoruz. Yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi. Çilimli ilçesine yapılacak OSB ile ilgili açıklamalar yapan Yavuz “Çilimli OSB’nin kamulaştırma işlemleri hızlı bir şekilde devam etmektedir” diye konuştu.

Çilimli 23.02.2020, 14:39 24.02.2020, 12:10
1662
banner682

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Öncü TV’nin 26. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Öncü Medya Grubu’na gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Manşet Gazetesi Yazı İşler Müdürü Canan Üstüner’in sorularını yanıtladı.

“Yakın zamanda bu konu ile ilgili  fiziki çalışmaların başlayacak”

Katı atık tesisi için yakın zamanda fiziki çalışmaların başlayacağını belirten Yavuz şunları söyledi: “Biliyorsunuz Düzce’de bir katı atık birliği var. Düzce’deki belediyelerin tamamı bu birliğin ortağıdır. Bizde ortağıyız. Yakın zamanda bu konu ile ilgili  fiziki çalışmaların başlayacağını biliyoruz. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü yaptığımız toplantıda bize bilgileri verdi. Yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır. Düzce Belediyesi çatısı altında diğer ilçe ve belde belediyeleri ortağı olarak ama bu işin ana lokomotifi Düzce Belediyesidir. İnşallah bu sorun yakın zamanda kökten çözülecektir.”

“Kamulaştırma işlemleri hızlı bir şekilde devam etmektedir”

OSB için kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini belirten Yavuz şunları söyledi: “Çilimli OSB’nin kamulaştırma işlemleri hızlı bir şekilde devam etmektedir. Halkbank tarafından aldığımız krediler ile kamulaştırma işlemlerini yapıyoruz. Şunun altını çizmek istiyorum. Bizim OSB yaptığımız alan devlet arazisi değil. Vatandaşın arazisi ve bunu kamulaştırıyoruz. Bununa devletin bize verdiği kredi ile yapıyoruz. Şuanda 18 tane aylık para yatıran firmamız var. Bu firmaların sayısı daha da artacaktır. Biliyorsunuz OSB’lerin 3 ortağı vardır. Şuanda buranın kamulaştırma işlemlerini İl Özel İdaresi devam ettirmektedir. Bizde bu işi takip etmekteyiz. Aynı zamanda alt yapı ve diğer çalışmaları bitmiştir. Bir an önce kazma vurmayı hedefliyoruz. Vali bey bu işin bir an önce bitmesi için çok çalışıyor. Vali beye de teşekkür ediyorum. Bizim hedefimiz 2020 ortasında kazma vurmak. Ama kamulaştırma işlemleri bitmeden bunu yapamıyoruz. Seçim öncesi ve seçim sonrası bütün yatırımlar durur. 2016’da 15 Temmuz Darbesini yaşadık. Aynı zamanda bir referandum ve 3 seçim yaşadık. Bunlar yatırım için bir engeldir. Önümüzdeki 5 yıl böyle geçti. Biz tamamen kamulaştırarak bir OSB yapıyoruz. Biz hazine arazisini birilerine tahsis ederek bir OSB yapmıyoruz bunu karıştırmasın kimse. Alt yapı ve kamulaştırma için ödenek bulduk. Bugün bize gelen bir  vatandaştan  hemen evraklarını alıyoruz 15 gün içinde parasını veriyoruz.  Bu saatten sonra anlaşmayanlar için hukuki yollardan yerleri alınacaktır iş buraya kadar gelmiştir.”

Yorumlar (0)
28°
parçalı bulutlu