banner615

banner614

banner701

ÇİLİMLİ’DE VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

banner619

Çilimli ilçesine bağlı Dikmeli Köyü’nde su kanallarının taşmasıyla tarım arazileri ve evlerin önlerini su bastı. Köylüler, her yağmur sonrası aynı sorunları yaşadıklarını söyleyerek, defalarda DSİ’ye şikâyette bulunmalarına rağmen, bugüne kadar hiçbir sonuç alamadıklarını söylediler.

Çilimli 15.06.2020, 17:41 15.06.2020, 17:55
4676
ÇİLİMLİ’DE VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ
banner682

Düzce Bölgesini etkisi altına alan şiddetli sağanak yağış, Çilimli ilçesinde sulama kanallarının taşmasına neden oldu. Çilimli ilçesine bağlı Dikmeli Köyü’nde sulama kanallarında ki suyun taşması ile tarım arazileri ve evlerin önleri sular altında kaldı.

Konu ile ilgili telefonları ile video ve fotoğraf çekerek Öncü Haber WhatssAp (0 542 767 18 81) No’lu İhbar Hattına gönderen Volkan Yıldırım ve Selahattin Yağız isimli vatandaşlar, her yağmur yağmasının ardından aynı sorunları yaşadıklarını söylediler.

“Bahçelerimiz, evlerimiz, tarlalarımız, kümeslerimiz sular altında…

Volkan Yıldırım isimli vatandaş konu ile ilgili “Çilimli Dikmeli Köyü mücavir alan mevki 904 Sokakta biz kurutma kanalı üstünde oturan vatandaşlarız. İlk olarak 200 metre bulunan taşıyıcı kanalın kurutma kanalının bağlantısı yüzünden aşırı yağmur suları ile dolan taşıyıcı kanalımızın kurutma kanalına doğru basınç yaparak buradaki vatandaşların bahçeleri, tarlaları, kümesleri ve evleri dahil olmak üzere zarar görüyoruz” dedi.

“Her sene aynı sorunu yaşıyoruz”

 Selahattin Yağız isimli vatandaş ise, “Geçtiğimiz yıllarda konuyu köy muhtarına arz ettik.  Konuyu gerekli mercilere bildirdiğini söyledi. Burada muhtar mı duyarsız, yoksa gerekli merci olan DSİ mi duyarsız? Biz bu sorunu ve mağduriyeti her sene yaşıyoruz.  Daha ne kadar yaşayacağız. Yetkilerden cevap bekliyoruz. Konunun yerinde araştırılmasını istiyoruz” diye konuştu.

banner710
Yorumlar (3)
Aa 4 hafta önce
DSİ ne yapar ben söyleyeyim. Verir operatörüne iş makinesini, operatör akrabalarına dereden yer açar, fındıklık yapar, işgal eder dere yatağını. Ararsın kurumu, mühendisi ukaladır, hatta haberi bile yoktur. Gel de iş bekle bu kurumdan. Yorumun altına isim de yazabilirim.
Halil Yıldız 4 hafta önce
Boş yalan haber kurutma kanallarını çöple dolduruyorlar sularda akacak yer bulamayınca taşkınlık oluyor durum o kadar kötü degil abartmışlar
Hilmi gül 4 hafta önce
Çilimli olunca öyle oluyor Napalım belediyecilik yok birşey yok vatandaş haklı bu konuda.
26°
açık