banner615

banner614

banner701

DİĞER İŞÇİLER KARANTİNAYA ALINDI

banner619

Düzce’ye doğu illerinden gelen bir işçide koronavirüs çıktı. Virüs bulaşan işçi, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, diğer işçiler ise geçici olarak kaldıkları evde karantinaya alındı.

Çilimli 12.08.2020, 11:21 12.08.2020, 15:51
6931
banner682

Düzce’de koronavirüs vaka sayısı adeta tırmanışa geçti. Günlük 25-30 vakanın kayıtlara geçtiği şehirde, toplam hasta sayısı 952’ye yükseldi.

Fındık sezonunun gelmesiyle birlikte Düzce’ye doğu ve güneydoğu illerinden gelen mevsimlik işçiler sağlık taramasından geçirilirken, salgına yakalananlar tek tek tespit edilmeye başlandı.

Henüz tarama testine alınmayan Çilimli’deki bir mevsimlik işçinin ise rahatsızlanması üzerine koronavirüs olduğu ortaya çıktı. Yüksek ateş, halsizlik ve boğaz ağrısı şikâyetleriyle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne başvuran mevsimlik işçiye yapılan test sonucu pozitif çıktı. Bunun üzerine hastanede karantinaya alınan işçinin pandemi servisindeki tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Diğer işçiler karantinaya alındı…

Koronavirüs testi pozitif çıkan işçi ile geçici olarak aynı evde kalan diğer mevsimlik işçilere filyasyon çalışması uygulandı. Kaldıkları evde karantinaya alınan diğer işçilerin 15 gün boyunca gözetim altında tutulacağı belirtildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (4)
Muhtar Kent 1 ay önce
Kaçtı tren. Herkes dikkat etsin.
Düzcem 1 ay önce
Getirmeyin şu işçileri yaa..
Kurukavakli 2 ay önce
Bu işçiler zaten tamamen maske yok mesafe yok geziyorlar hastalık kimsenin umrunda değil
Çilimlili 2 ay önce
Denetim yok başı boş
18°
açık