banner615

banner614

banner701

HAFTALAR SONRA CUMAYERİ PAZARI AÇILDI

banner619

Yeni Tip Covid-19 Salgını nedeni ile bir süredir kapalı olan Cumayeri Kapalı Pazaryeri kontrollü bir şekilde tekrar halkın hizmetine açıldı. Vatandaşlar, uzun bir aranın ardından açılan pazaryerine akın ederken, Cumayeri Belediyesi zabıta ekipleri de, pazaryerinde gün boyu denetim yaptı.

Cumayeri 16.05.2020, 13:00 18.05.2020, 10:39
1722
HAFTALAR SONRA CUMAYERİ PAZARI AÇILDI
banner682

Tüm dünyada küresel bir kriz haline gelen ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak kabul edilen Koronavirüs Salgını tehdidi sürmeye devam ederken, Türkiye’de de mücadele çalışmaları artarak sürüyor.

Salgın nedeniyle, birçok işyeri gibi, pazaryerleri de geçici süre kapatılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin normalleşme sürecine kademeli olarak girileceğini açıklamasının ardından, ilk adımlar da atılmaya başlandı.

Uzun süredir kapalı olan pazaryerleri, normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte tekrar halkın hizmetine açıldı. Bu kapsamda tekrar hizmet vermeye başlayan Cumayeri Kapalı Pazaryeri ise, sadece meyve ve sebze satıcılarına açıldı. Pazaryerinin açılması ile birlikte, vatandaşlar da Pazar yerine akın etti.

Pazaryeri girişine dezenfektan tüneli

Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’nun talimatı ile pazaryeri girişine dezenfektan tüneli koyularak, vatandaşların girişleri buradan sağlandı. Kurulan tezgâhlara sosyal mesafe kuralına uymak şartı ile izin verildi.

Zabıta ekipleri ile birlikte pazaryerini denetleyen Başkan Koloğlu; ‘’Esnaf ve vatandaşların maske takma zorunluluğunu ve sosyal mesafeye uymaları gerektiğini hatırlatarak hayırlı işler dileklerinde bulundu. Bu hafta sadece sebze ve meyve tarafı faaliyette olacak, haftaya ise giyim tarafı hizmete girecek.” diye konuştu.

banner710
Yorumlar (1)
yığılcalı 2 hafta önce
inşAllah en kısa zamanda yigilcadada açılır 2 manav var 3 market bunlarda ürünlerin fiyatını artırdılar denetim olmadığı için bizim halkımıza sahip çıkan yok belediye başkanı ilçe başkanları uyuyor halk kimin umrunda çünkü tuzları kuru yorumları da yayınlarsanız seviniriz yetkilelere duyrulur
15°
kapalı