banner615

banner614

banner701

AMAN DİKKAT! ARARSA AÇMAYIN!

Dolandırıcılar mübarek Ramazan ayını bile fırsata çevirmeye kalktı! Bürokratların adını kullanıp çok sayıda vatandaşı arayarak yardım adı altında kandırmaya kalkan sahtekarlara karşı uyarıda bulunan Düzce Valiliği hem arayan numarayı açıkladı hem de dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlatıldığını bildirdi.

Düzce 21.05.2019, 11:24 21.05.2019, 16:17
5275
banner682

Düzce’de vatandaşları telefonla arayarak ağlarına düşürmeye kalkışan dolandırıcılar yine işbaşında! Ramazan ayında manevi duygularından istifade edip halkı kandırmak için her yolu deneyen dolandırıcılar, yine üst düzey bürokratların adıyla para koparmaya çalışıyor. Son günlerde şikayetlerin giderek artması üzerine kolluk kuvvetlerini harekete geçiren Düzce Valiliği, bir de uyarı açıklaması yaptı.

Vali’nin adını kullanıp “İhtiyaç sahiplerine yardım topluyoruz” diyorlar 

Yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşandığı Ramazan ayının maneviyatını kötü amaçları için kullanmak isteyen dolandırıcıların Düzce’deki çeşitli kurum ve kişileri 0 552 339 54 81 numaralı telefon ile aradığını belirten Valilik, açıklamayı şöyle sürdürdü: “Kendisini Düzce Valisi olarak tanıtıp “İhtiyaç sahiplerine yardım topluyoruz,  kampanyamıza katkılarınızı bekliyoruz. Ben Özel Kalem Müdürü sizi vali yardımcısına aktarıyorum.” şeklinde sayın valimiz, vali yardımcılarımız ve kurum müdürlerinin adını kullanarak yardım adı altında para istendiği, yönünde bilgiler valiliğimize ulaşmaktadır. Düzce Valiliği, Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı, vali yardımcılarımız, özel kalem müdürü ve kurum müdürlerimizin adını kullanarak dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için kolluk güçlerimizce gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın dolandırılıp mağdur olmamaları için Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı, valiliğimiz, vali yardımcılarımız, özel kalem müdürü ve diğer kurum müdürlerimizin adını kullanarak yardım için aradığını söyleyen kişi ya da kişilere itibar etmemelidir.”
 

Haber: H. DURNA


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner710
Yorumlar (4)
Yorumcu 1 yıl önce
Zayen yardim adi atinda ne icin pra toplanirsa toplandin kurus vermem.Biliyorumki ister ozel olsun istetse devlet eliyle olsun o uardimin bir kismi sahibine ulasiyor.gerisini yiyiciler hallediyor
Bay E 1 yıl önce
Numara bellirlenmiş ise neden yakalanmıyor...
Kieros 1 yıl önce
Numarayı biliyorsa valilik numarayı kullanıma kapatsa
Duzceli 1 yıl önce
Alemsiniz ha valilik bu numarayı açıkladı da kullanımı bulamadı
30°
açık