banner615

banner614

banner701

ANLAMLI SERGİDE DİKKAT ÇEKEN İFADELER

banner619

Düzce Anıtpark’ta düzenlenen Kudüs Gecesi kapsamında vatandaşların beğenisine sunulan sergi büyük ilgi topladı. Burada konuşan Burak Mukaddes Mekânları Tanıtma ve Kültür Derneği Adem Yenihayat, İsrail işgali altında bulunan Kudüs için tepki çağrısında bulundu. Kudüs’ün ziyaret edilmesi yönünde hadisleri de hatırlatan Yenihayat, şartları zorlama ve kutsal şehri ziyaret etme çağrısında bulundu.

Düzce 14.05.2019, 12:50 14.05.2019, 17:15
405
banner682

Anıtpark Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte, Burak Mukaddes Mekânları Tanıtma ve Kültür Derneği tarafından kurulan sergi büyük ilgi topladı.Kudüs Gecesi İsmiyle gerçekleştirilen sergide Kudüs ve Mescid-i Aksa remalı çalışmalar Düzcelilerin beğenisine sunuldu.

Bu alanda yapılan çalışmalar hakkında konuşan dernek başkanı Adem Yenihayat, Kudüs’te yaşananları ve işgali vatandaşların gündemine alması adına böyle bir etkinlik hayata geçirdiklerini açıkladı.“Kudüs bize her yönüyle tanıdık bir şehir”

Kudüs’ün İslam Alemi için ne derecede önem teşkil ettiğini ifade eden Yenihayat, şunları dile getirdi:

“Kudüs bize her yönüyle tanıdık bir şehir. İnancımız anlamında Kuran-ı Kerim’de bizzat adından bahsedilen Mescid-i Aksa’nın orada bulunması, ilk kıblemizin olması, İslam-ı Miras mucizelerinin orada yaşanması, peygamberimizin o mescidi bize tavsiye edip, oraya gidin ve orada namaz kılın, gidemezseniz kandillerinde dökülmek üzere oraya yağ gönderin ifadeleri Kudüs’ün tüm Müslümanlar için çok önemli bir şehir olduğunu bize anlatmış oluyor.”“Hem tarihi, hem dini yönüyle tanımalarını istiyoruz”

Kudüs’e destek çağrısında bulunan dernek başkanı Yenihayat, zulümden haberdar olunması vurgusu yaparak şu şekilde konuştu:

“Biz de istiyoruz ki, Türk halkı Kudüs’ü daha fazla hem tarihi hem dini yönüyle hem insanlarımızın ortak kültürüyle paylaşma yönüyle tanısın.  Orada ki işgalden, orada yaşanan zulümden haberdar olması ve en önemlisi oraya sahip çıkması, destek vermesi oradaki kardeşleriyle bir bütünleşme içerisinde bulunmalarını gerçekleştirmek.”“Kudüs İsrail İşgal Devletinin haksız, hukuksuz uygulamalarına maruz kalıyor”

Kudüs’ü zor durumdan kurtarmak için, kutsal şehre ziyaret önerisinde bulunan Yenihayat, şartları zorlama ve din kardeşlerimize sahip çıkma vurgusunda bulundu:

“Kudüs hakikatten İsrail işgal Devleti’nin her türlü haksız hukuksuz uygulamalarına maruz kalıyor. Türk halkından isteğimiz o ki Kudüs’ü tanımaları öğrenmeleri oradaki kardeşlerinden haberdar olmaları. İmkânları varsa tıpkı Umre ’ye gittikleri gibi Kudüs’e de gitmeleridir. Peygamberimiz 3 mescidin kutsal olduğundan bahsetmiştir. Mescid-i Haram ve Mescid-i  Nebevi’yi Umre ziyaretlerinde gidip ziyaret edebiliyoruz. Ama Kudüs ve Mescid-i Aksa biraz uzak kalıyor. Onun için diyoruz ki şartları biraz zorlayalım. Kudüs’e gidelim hem Mescid-i Aksa da hem Peygamberler şehri Kudüs’te bulunalım. İsrail işgaline karşı bir tepki olsun direnç olsun diye oradaki kardeşlerimize sahip çıkalım diye bunu hatırlatmış oluyoruz.”

Haber: E.K.DURSUN
Görüntü: T.AKARSU


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner710
Yorumlar (6)
osman 1 yıl önce
yahu arkadaş filistin somali diye diye yunandaki adalar gitti şimdi de kıbrısa amerikan geldi, siz ne yiyip içiyosanız bana da gönderin o kafayı yaşayım!
cola 1 yıl önce
kurumların verdiği iftarlarda hala israil malı cola ikram ediliyor neden?.sonra çok ağlarız kudüs için
herkes ülkesine 1 yıl önce
yahu filistinliler gider israile bir iki taş atar sonrada gider nargile içer.ritüel olmş.zulüm bize olacak bu araplardan.
Varmısınız? 1 yıl önce
Akdeniz kıyılarından İsrail limanlarına petrol taşıyan gemicik filoları da İsrail'e boykot yapsa olmazmı? Siyasi söylemde asalım ama ticarette coşalımmı? Hadi dillendirin bakalım.
Mavi marmara ne oldu? 1 yıl önce
Amman ha gaza gelip Mavi marmara ile boykot filan yapmayın. Bazen pohpohlanıp bazen de ''Banamı sordular'' diye azar işitebilirsiniz.
Uyan müslüman. 1 yıl önce
Amerika'nın bütçe açığına tek kalemde 150 milyar dolar veren Katar, 200 milyar dolar veren Arabistan müslüman değilmi? Bizim Arabistanda bıraktığımız dolarlar nereye gidiyor?
13°
parçalı az bulutlu