banner615

banner614

banner701

BAŞKAN ÖZLÜ: BELEDİYE’YE BORÇLARINIZI ÖDEYİN

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, belediyenin borçlarının sürekli konuşulduğunu ancak alacaklarının lafının edilmediğini söyledi. Herkesi elini taşın altına koymaya çağıran Başkan Özlü, belediyenin borcu kadar piyasadan alacağı olduğuna dikkat çekerek ‘Herkes birikmiş borcunu ödesin’ çağrısında bulundu.

Düzce 03.05.2019, 10:11 04.05.2019, 19:04
3197
banner682

Düzce Belediyesi’nin borçlarından kurtulup düze çıkarılması için geçtiğimiz günlerde ‘Mali Disiplin Tedbirlerini’ hayata geçiren Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bu kez belediyenin alacaklarına dikkat çekti. Herkesi belediyeye olan borçlarını ödemeye çağıran Özlü, “Düzce Belediyesi'nin piyasadan 70 Milyon TL alacağı olduğunu aynı zamanda piyasaya yaklaşık 70 Milyon TL borcu olduğunu belirledik. Mali Disiplin Tedbirleri ile biz üzerimize düşeni yapıyoruz, vatandaşlarımız da birikmiş borçlarını ödesinler” dedi.

Herkesin belediyenin borçlarını konuştuğunu oysa borcu kadar alacağı da bulunduğunu ifade eden Başkan Özlü, ‘Biz 70 Milyon TL alacağımızı tahsil ettiğimiz takdirde mali sorunların önemli bir bölümünü çözmüş olacağız' açıklamasında bulundu.  

Düzce Belediyesinin ekonomik yönden zor bir süreçten geçtiğini söyleyen Başkan Özlü “Kamuoyu ile paylaştığımız mali disiplin tedbirleri ile biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu dönemde herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Belediyenin piyasada yaklaşık 70 milyon TL alacağı var ve aynı oranda da belediyemizin piyasaya borcu var. Biz bu borçları tahsil edebilirsek büyük bir yükten kurutulmuş olacağız ve piyasaya olan borcumuzu da en kısa sürede ödeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Düzcelilere çağrıda bulunan Özlü “ Düzce Belediyesinin de piyasadan hatırı sayılır miktarda alacağı olduğunu tespit ettik. Yaklaşık 70 Milyon TL birikmiş alacağımız olduğu görünüyor. Bu konuda hemşerilerimizden duyarlılık bekliyoruz, birikmiş borçlarını ödemelerini istiyoruz. Bu şehir hepimizin, bu belediye hepimizin. Hep birlikte yeni bir Düzce inşa edelim. Bu konuda duyarlı olup borçlarını ödeyen tüm hemşerilerime de bu vesile ile ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haber: S. AYAN

banner710
Yorumlar (24)
Düzceli 1 yıl önce
Insanlara verinki insanlarda borçlarını ödesin vergi ödemekten insanların cebinde birsey kalmıyor 1kurus veriyorsanız 10 kuruş alıyorsunuz
Gümüşovalı 1 yıl önce
Akpliler öncüyü beğenmez chpliler öncüyü beğenmez, ikisinde yandaş medyader bende dahil.Bu haberin altındaki boş yorumları okuyunca bütün ön yargım dağıldı. BRAVO Öncü böyle devam iki tarafta rahatsız olduğuna göre işler düzgün gidiyor dmek
Duzceli 1 yıl önce
Secim oncesi 420 milyon burcu yokmuydu 450 milyon ne ara odendi ??
düzceli 1 yıl önce
sayın eski bakanım siz onu bize deyil koca düzce belediyesini bu hale sokanlara söyleyin bu düzceyi 17 senedir halk yönetmiyor acaba daha önce yönetenlere sorun
Halk 1 yıl önce
Sizler ilk önce vatandaşa verdiğiniz maaşlara bakın kaşıkla verip kepçeyle alıyorsunuz.tabi çay simit yiyelim ama borçlarımızı ödeyelim demesi ne kadar kolay.
Reco 1 yıl önce
Sundan eminimKi burda encok elestiri yapanlar zivalayanlar.Belediyeye borcu olanlar..gibesi sis..telefonlari akilli.evleri dupkex.altlarindaki araba son model.ustute uskluk borcu olupda odemeyenlerdir..birde belediye devleti suclarlar..
Duzceli 1 yıl önce
Belediyeler ve diğer resmi kurumlar Fuzuli yere arac gereç alacaginiza elinizdeki imkanlara göre hareket etsinler.2015 yilindan sonra yapılan işlerin hepsi hizmet aşkı diye israf askina döndü.
Emre 1 yıl önce
Faizleri silinirse,herkes ödemek için gayret eder
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
parçalı az bulutlu