banner615

banner614

banner701

BAŞKAN ÖZLÜ DUYURDU

banner619

Düzce Belediyesi Et Kombinası'nda yıllarca hastalıklı et kesip Düzceliler'e yedirildiğinin ortaya çıkmasının ardından şimdi de mezbahanın ihtiyaçları karşılayamadığı ve yıllık yaklaşık 800 bin TL zarara sebep olduğu tespit edildi. Düzce'ye tam donanımlı ve mevzuata uygun bir et kombinası kazandırılması kararı alan Başkan Dr. Faruk Özlü, yeni tesisin belediyeye mali bir yük olmadan yap-işlet-devret modeli ile yapılacağını açıkladı. Ayrıca yeni bina yapılana kadar mevcut et kombinası sıkı denetim altında çalıştırılacak.

Düzce 08.05.2019, 15:53 09.05.2019, 19:00
7553
banner682

Düzce Belediyesi Et Kombinası'nda yapılan incelemeler sonucu, mezbahanın ihtiyaçları karşılayamadığı ve yıllık yaklaşık 800 bin TL zarara sebep olduğu tespit edildi. 

Küpe skandalının ardından Başkan Özlü'den talimatlar

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün Sağlık Danışmanı Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Cengiz Tuncer'in geçtiğimiz nisan ayında Düzce Belediyesi Et Kombinası'nda yaptığı inceleme küpe skandalını ortaya çıkarmıştı. Habersiz bir şekilde kombinaya giden Tuncer, yaptığı inceleme sırasında kesilen hayvanların veteriner kontrolünden geçmeden ve küpeli-küpesiz fark etmeden kesildiğini tespit edince sorumlular hakkında tutanak tutturmuştu.

Veteriner göz yummadı, şikayet etti, sürüldü

Bu olayı Öncü TV'nin internet sitesinde yer alan haberden öğrenerek haber merkezimize ulaşan devlet kadrosundaki bir veteriner ise 2012-2015 yılları arasında mezbahaneyi denetlemekle görevli olduğunu ve bu süre zarfında yaptığı muayenelerde bazı hayvanlarda hastalık tespit ettiğine dikkat çekmişti. Ancak bunu bildirmesine rağmen hayvanlar kesildiğini belirten veteriner, du duruma sessiz kalmayıp ilgili yerlere şikayet edince ise Düzce'den Sakarya'ya sürüldüğünü savunmuştu.

Bilirkişilerden rapor hazırlamasını istedi

Tüm bu gelişmelerin ardından Düzce Belediyesi tarafından işletilen Mergiç Esenköy mevkiindeki Et Kombinası ve Hayvan Kesim Merkezi'nde yapılan incelemeler sonrası mevcut sistemle ilgili kurmayları ile görüşen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, merkezin mevzuatına uygun şekilde işletilmesi için bilirkişilerden rapor hazırlamasını istedi.

Yap-işlet-devret modeli ile yapılacak

Konu hakkında Düzce merkezde faaliyet gösteren kasaplarla da istişare eden Başkan Özlü, yıllık 800 bin TL'ye kadar maddi zarar altında olduğunu öğrendiği et kombinasının düzenlenmesi için talimat verdi. Merkez hakkında alınan karar doğrultusunda mevcut et kombinası sıkı denetim altında çalıştırılacak, tam donanımlı ve mevzuata uygun et kombinası inşası ise belediyeye mali bir yük olmadan yap-işlet-devret modeli ile yapılacak. Yapılan açıklamada projenin hazırlık aşamasında olduğu belirtilirken çalışmaların en kısa sürede başlayacağı ifade edildi.

Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner710
Yorumlar (22)
VATANDAŞ 1 yıl önce
UMARIM O SÜRÜLEN VETERİNER HEKİM ÖZÜR DİLENEREK MEVCUT GÖREVİNİN BİR ÜST MAKAMINA GETİRİLİP YENİ KURULACAK TESİSİN PROJE SORUMLUSU YAPILIR. ADAMIN HAYATI KARARMIŞ BU YÜZDEN.
Gurbetçi 1 yıl önce
Ben 13 sene önce düzceye geldiğimde ilk fark ettiğim mezbaanenin hijyenik olmadığı elamanlarıda gözüm tutmadıydı 7_8sene hiç et alıp yemedim sonra konuralpte karı koca veteriner besi çiftliği olan kasap veteriner yaşar beyi görene kadar...
Halk 1 yıl önce
Yazıklar olsun sağlığımıza kadar insanları sömurmeye gelmişler nasıl din nasıl vicdan nasıl bir yönetim.. denetimsiz sorgusuz sualsiz..cahil cuhela artık nedersek yeri var ...
OLMASI GEREKEN OLMALI 1 yıl önce
VETERİNERİN SÜRÜLMESİNE SEBEP OLAN YİNE BELEDİYENİN ET KOMBİNASINDAN SORUMLU OLAN KİŞİLERDİR. VETERİNERİ GERİ GETİRİN O SEBEP OLAN KİŞİLERİ İŞTEN ATIN.
DOĞRUYA DOĞRU KALAN OLUN 1 yıl önce
SAKARYA YA SÜRÜLEN O VETERİNER ARKADAŞ KİMSE ONU ŞİMDİ SİZ GERİ GETİRİN HAZIR GIDA TARIMIN BAŞINDA MÜDÜR YOKKEN ONU İL GIDA TARIM MÜDÜRÜ YAPIN HEM İTİBARINI GERİ VERMİŞ OLUN.
hala düzceliyim 1 yıl önce
Yıllardır O tesisi Hangi Belediye İşletiyordu? New york mu ? Şikago Belediyesi mi?
Yoksa Düzce Halkının Çok beğenip desteklediği Ak parti Belediyesi mi?
1 yıl önce
Neyse ki bizlerin evlerine kurbanda kurbana et giriyor oda bir yıl boyunca idare ediliyor usulüne uygun sağlıklı et yediğimiz için çok şanslıyız
Abdullah 1 yıl önce
Yav sayın özlü siz bu belediyenin başına gelmeseniz milleti inek gibi sağıyorlarmış vay anasını ya siz daha önce nerdeydiniz acaba kimin pislikleri meydana çıkıyor şimdi sanki başkası vardı başta şimdi siz geldiniz düzelteceksiniz yakışır v
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
kapalı