banner615

banner614

banner701

BEKLENEN KARAR KESİNLEŞTİ

Yüksek katlı binalara ilişkin beklenen karar Düzce Belediye Meclisi'nden çıktı. Konuralp'te artık zemin+4 kattan fazla inşaat yapılamayacak. Mevcut inşaatların da projeleri yeniden değerlendirilerek 4 kat üzerine izin verilmeyecek.

Düzce 14.06.2019, 17:21 14.06.2019, 17:54
3594
banner682

Çok katlı binaların yükseldiği Konuralp'te 4'ten fazla kata imar izni verilmemesine ilişkin karar resmiyet kazandı. Başkanlık makamının talimatıyla hazırlanan öneri dün akşam meclisten geçti.

Özel çalışma ofisi kuruldu

Bilindiği gibi Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, son yıllarda çok katlı yapılara izin verildiği için inşaat sektörünün gözdesi olan Konuralp Bölgesi'ne yönelik özel bir çalışma yapılması için kurmaylarını görevlendirdi. Bu doğrultuda tarihi dokudan yapılaşmaya kadar geniş yelpazede yürütülecek çalışmalar için özel bir ofis kuruldu.İlk toplantıda komisyona havale edilmişti

Belediyenin ilgili birimlerince Konuralp'te yürütülen yatay mimariye yönelik çalışmalar kapsamında hazırlanan öneri, Düzce Belediye Meclisi Haziran ayı ilk birleşiminde gündeme taşınmış, konu İmar ve Şehircilik Komisyonu'na havale edilmişti.4 kat üzerine izin verilmeyecek

Dün akşam Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli başkanlığında yapılan toplantıda, komisyonuna gönderilen yüksek katlara ilişkin karar ikinci meclis oturumunda üyelerin oy çokluğu ile kabul edildi. Karara göre Konuralp'te artık zemin+4 kattan fazla yapı yapılamayacak. Mevcut inşaatların da projeleri yeniden değerlendirilerek 4 kat üzerine izin verilmeyecek.
 Başkan Özlü: Bölgede yapılaşma koşulları revize edilmeli

İmar mevzuatına ilişkin Başkan Özlü imzası ile yazılan yazıda şu ifadelere yer verilmişti:

"Konuralp kentinin tarihi doku özellikleri çerçevesinde, merkez ve yakın çevresi I. II. III. Derece  Arkeolojik Sit alanı olarak belirlenmiştir. Konuralp kent merkezi ve Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi bağlantısını sağlayan, doğu batı doğrultulu 25.00 metre ve devamında 20.00 metrelik imar yolunun güney bölümünde 1464 numaralı parseldeki hafriyat çalışmalarında arkeolojik kalıntılar bulunmuş ve tescil işlemleri yapılmıştır. Bu bölgede süreç içinde bulunabilecek arkeolojik kalıntılar dikkate alınarak, yapılaşma koşullarının merkez ile bütünlük oluşturmasının sağlanması gerekmektedir. Ayrıca Düzce ili ve yakın çevresinin 1. Derece Deprem Kuşağı (Kuzey Anadolu Fay Hattı) üzerinde kalması da dikkate alınarak, söz konusu bölgede yapılaşma koşullarının revize edilmesi gerekmektedir."

Haber: C. ÜSTÜNER

banner710
Yorumlar (19)
duzce 1 yıl önce
turizmde mukemmel olacakken abanttan daha avantajli yerlerimiz varken ;
ne bakim yapiyorsunuz ne de on veriyorsunuz..
reklam yok..
tanitim yok..
yandas zengin eyme var..
odenek ziyan etme var.
cunku duzcede recep tayyip erfogan yok!!
olsa sizin defterinizi durur..
duzceninde karunlati - yabdaslari var artik..
dizcenin haramyiyici keneleri var..
bir baskan var..
istanbulda oy pesinde...
gezme pesinde..
dizce 1 yıl önce
sacma sapan karar..
birakin duzcenin de modern yuzu olsun..
dizceyi buyuk koye ve copluge cevirdiniz..
utanmadan sacma sapan islerle ugrasiyorsunuz..
duzceye ne hizmet yaptiniz!!
otoyol baglanti yoluyla sacma bir guzergahla ikiye boldunuz
gıcık 1 yıl önce
yapılanlar ne olacak yuksek katlı binalarda yaşayanlar ani bi deprem olursa ve o katlı binalar yıkılırsa ölenler ne olacak bu karar neden alındı acaba bi önceki dönem akp yönetimi değilmiydi neden izin verildi yüksek katlı binalara soruyorum yetkılılere
Çilimli toki 1 yıl önce
Çilimli toki 8 kat başkan kendi ilçesi için geç kaldı biraz
........ 1 yıl önce
Peki zamanında yapılan binalar ne olcak ya deprem olursa bence kat alınıp 4 kata düşürülsün
Bahar çaliskan 1 yıl önce
3 yıldır Konuralpde yasayan biri olarak beni üzen tarihi dokuya ve doğayı önemsemeden yapilan binalardı.yerinde ve doğru bir karar.çoook önceleri verilmesi gereken bir karardı.önceden yapılmış bınalarada bir çözüm üretilir umarim.
Hasan 1 yıl önce
Yapılanlarıda yıkın bence.Sayın Cumhur Balkanımız ne dedi.”Biz İstanbula ihanet ettik.”Bence birileri de Konuralp ve Düzceye ihanet etti.Çok çirkin görünüyor bu yapılar.
Atilla Kaya 1 yıl önce
Kendin yap kendin boz valla çok iyi siyaset o yüksek binalara kim izin verdi hangi parti iktidardı herhalde İmamoğlu idi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık