banner615

banner614

banner701

BELEDİYEDEN ‘ASAR PROJESİ’ AÇIKLAMASI

banner619

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün seçim döneminde sözünü verdiği projelerden biri olan ve AK Proje olarak lanse edilen Asar Deresi Projesi ile ilgili yerel basında son günlerde “Daha önce başlatılan çalışmalar rafa mı kalktı?” şeklinde haberler yer alması üzerine Düzce Belediyesi’nden bilgilendirme geldi.

Düzce 30.01.2020, 19:45 31.01.2020, 16:51
2031
banner682
 Düzce şehir merkezinin ortasından geçen ve uzun yıllardır değerlendirilmeyi bekleyen Asar Deresi’nin kente yakışır bir çehreye bürünmesi için aday olduğu dönemde söz veren Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, vaatlerini içeren proje kitapçığında AK Proje’ye yer verdi. Asar Deresi’nin yapılacak düzenleme ve eklenecek sosyal donatılarla parmakla gösterilecek bir hal almasını hedefleyen Özlü, bu doğrultuda geçtiğimiz günlerde Asar-Karaca Deresi entegre çalışmasının ilk etabı olan Asar Suyu Rekreasyon Alanı için fikir projesi düzenleneceğini duyurdu. Bu açıklama sonrası yerel basında yer alan bazı haber Düzce Belediyesi’ni açıklama yapmaya itti.
Düzce Belediyesi, Asar Deresi Projesi ile ilgili yaptığı yazılı bilgilendirmede şunları kaydetti:
1- Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından seçim sürecinde hazırlanmış olan “2019-2024 Projeler Kitabı”nda, Asar-Karaca Deresi’nin kente kazandırılmasını amaçlayan ‘AK Proje’ adlı bir çalışma yapılacağı hususu yer almıştır.
Proje ile bisiklet yolları, rekreasyon alanları, araç ve yaya köprüleri, sosyal donatı alanları vb.unsurların yapılması öngörülmektedir. Düzce için değer taşıyan Asar Deresi için en uygun proje alternatiflerini görebilmek amacıyla ulusal ölçekte bir yarışma düzenleneceği söz konusu kitapta ifade edilmiştir.
2- Bu proje için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Asar suyu için 2 milyon TL hibe alınmıştır.
3-Düzce’de bazı basın kuruluşlarında konu ile ilgili daha önce yapılan çalışmanın rafa kaldırıldığı haberleri yer almıştır. Bu konuda bugüne kadar çalışmayı yapan firma tarafından belediye yönetimine animasyon şeklinde bir sunum yapılmış ancak tamamlanan bir projenin varlığından söz edilmemiş, belediyemiz ilgili birim müdürleri tarafından da bugüne kadar tamamlanan bir projenin varlığından yeni yönetime bir bilgi aktarılmamıştır. Konu ile ilgili detaylı bir araştırma yapılmakta olup, ulaşılan sonuçlar en kısa zamanda kamuoyuyla paylaşılacaktır.
4- Asar Deresi’ne ait daha önce yapılan tüm çalışmalar AK Proje kapsamında açılan yarışma çerçevesinde değerlendirmeye alınacaktır.

 
Yorumlar (10)
zihni zikir. 8 ay önce
Trafik sorunu.park sorunu.Alt yapi.bozuk yollar.kaçan yatırımciya önlem.Hava kirliliği.Toplu taşımadaki aksakliklar.Bittide tek eksik asar deresi kaldı. Düzce halkına sordunuzmu.
zihni zikir 8 ay önce
2002 de Mehmet keleşle başlayan hali hazırda 18. yılıni tamamlayan asar deresi ıslah calışması tam anlamı ile bitirilmemişken Böyle bir çalışmanin neticeleneği tarihi siz düşunün duzce halkı...!
Apo 8 ay önce
Aman birşey yapmayın. Eskiden Şakuc köprüsü üstünden balıkları izliyorduk, aşağıya bir set yaptınız balıklar kayboldu.
UNUTTUK 8 ay önce
DÜZCENİN DEPREM GERÇEĞİNİ UNUTTUK... ALTERNATİF KALICI KONUTLAR VARKEN....HALEN MERKEZE YATIRIM YAPARAK İNSANLARI BURADA YAŞAMAYA TEŞVİK EDEN TÜM İDARECİLER LÜTFEN BİRAZ SAĞDUYU
Yazık 8 ay önce
Önce Belediye ilk defa asar ile ilgili proje yapıyor de sonra KELEŞ onaylanan proje ile ilgili haberi yapsın sonra kıvır. Neymiş Firma ve belediye pensoneli bilgi vermemiş.Acabu bilgi verildi de KELEŞ projesi diye mi iptal ettirdin.Hayatınız yalan olmuş.
Funda 8 ay önce
Dereden ziyade çevresinde ki cadde ve dükkanların bi şekle sokulması gerekiyor.
keleş 8 ay önce
yan taşları keleş yaptı sök bakanım
Vatandaş 8 ay önce
Bir altı ayda öyle geçer.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
parçalı az bulutlu